Parlamentarzyści KO chcą rozliczać posłów PiS-u: „To oni są za to odpowiedzialni”

35
Senator Ewa Matecka i poseł Mariusz Witczak z Koalicji Obywatelskiej zamierzają rozliczać parlamentarzystów Prawa i Sprawiedliwości z tego, że zagłosowali za tzw. ustawą "lex anty-TVN". Jak mówią, "nie rozpłyną się w masie klubu".

Senator Ewa Matecka i poseł Mariusz Witczak podczas poniedziałkowej konferencji prasowej na ostrowskim rynku negatywnie wypowiedzieli się na temat zmian w ustawie o radiofonii i telewizji, które wzbudzają emocje już nie tylko w Polsce, ale także w Stanach Zjednoczonych. – Obserwujemy jak krok po kroku, w plasterkach odcinana jest Polakom możliwość do swobodnego kształtowania opinii i dostępu do rzetelnej informacji – podkreśliła przedstawicielka Izby Wyższej parlamentu.

WIĘCEJ NA TEN TEMAT: Sejm przegłosował tzw. lex anty-TVN

Poseł Witczak także nie znajdował pochwał w kwestii pomysłu Prawa i Sprawiedliwości na zmiany w ustawie o radiofonii i telewizji. Ocenił, że to konkretne osoby „biorą udział w rozbijaniu wolności słowa w Polsce”. – Pani minister Maląg czy pan poseł Ławniczak, czy pan poseł Dziedziczak, czy pan poseł Mosiński, czy pan poseł Kaleta. To oni są temu odpowiedzialni i muszą wiedzieć, że będziemy ich rozliczać i nie rozpłyną się w masie klubu i nie będą udawać, że to jest jakaś masa klubu, która zadecydowała – kontynuował parlamentarzysta Koalicji Obywatelskiej.

Jego zdaniem, stosunek PiS-u do konkretnej stacji telewizyjnej – a mowa zmianach w ustawie nazwanych „lex anty-TVN” – może się w przyszłości przełożyć na media lokalne. – Dlatego właśnie traktujemy tego typu zamach na wolność słowa i wolne media jako ogromny alarm, który musi nas wszystkich mobilizować i musimy się bardzo twardo temu przeciwstawić – dodał.

Dla senator Mateckiej nieakceptowalny jest również sposób procedowania nad zmianą ustawy, który przyjęto. Jej zdaniem wybór krótkiej ścieżki legislacyjnej w drodze inicjatywy poselskiej. – Jeżeli proponuje się ustawę o tak strategicznym i tak wielkim znaczeniu dla przyszłości Polski, to nie można tego robić w ten sposób, w jaki zostało to właśnie czynione i w jaki się to czyni. Bez odpowiednich konsultacji, bez odpowiednich rozmów z wszystkimi partnerami, którzy będą dotknięci konsekwencjami tej ustawy – zaznaczyła.

Jak nad ustawą „lex anty-TVN” głosowali posłowie z naszego regionu?

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

35 KOMENTARZE

 1. 26
  38

  A jak oni mieli zagłosować skoro wyrocznią dla nich jest Kaczor, Morawiecki i reszta tej ekipy? NIE POTRAFIĄ się przeciwstawić, muszą być posłuszni, bo a nuż trafi się jakaś intratna posadka w ministerstwie (jakimkolwiek, bo tam nikt o kwalifikacje nie pyta..) dla kolejnego posła.

  • 21
   4

   Po co zajmować sobie głowę tak kiepskim i nieudolnym senatorem jak pani Matecka. Przecież ta kobieta nie ma zielonego pojęcia o tematach w których zabiera głos.

 2. 50
  30

  a może należałoby rozliczyć posłów PO za popieranie obcego kapitału który może manipulować polskimi obywatelami ? dlaczego rynki medialne francji czy niemiec nie dopuszczaja do takich sytuacji? ich demokracja czy wolny rynek jest duzo starsze od naszego więc mają większe doświadczenie tylko w Polsce PO widzi co obce naszemu narodowi to lepsze niż nasze

 3. 46
  15

  51 procent kapitału polskiego, a 49 zagranicznego. Tak trzymać!
  Zachód i Stany Zjednoczone też nie pozwoliłby sobie na inne proporcje.

  • 5
   16

   Wtedygeniusz ,, dobrej zmiany ” CUSKI – dyktował by co mają mówić i co pokazywać – szczęście, że TVN mają amerykanie – a nie Sekta PiS – jak jest wTVPIS – to widać !

 4. 20
  26

  Przywracający w Polsce PRL i odbierający nam prawa i wolności osobiste powinni zostać wskazani, by nie liczyli, że pozostaną bezimienni.
  Ich grzechów i łajdactw prezes nie zabierze ze sobą w zaświaty, tylko będą musieli z nimi żyć.
  Honor, godność i przyzwoitość dawno przehandlowali niestety za profity i pozycję polityczną.
  Wolne media – wolne wybory – wolne sądy – wolni ludzie – wolna, demokratyczna Polska dla wszystkich.

  • 11
   20

   PiS demoluje nasz kraj – teraz zabrał się za wolne media – wykupił Obajtek media regionalne i lokalne poprzez ORLEN – i robi z nich h tubę propagandową PiS – taką jak TVPIS Kurskiego !

 5. 19
  23

  Z dedykacją dla posłów pisu fraszka Sztaudyngera:
  „Jeśli już nie mam innego wyboru,
  Wybieram drogę honoru.”
  Z tym że niestety oni nie wiedzą co to honor, znają tylko uległość wobec partii.

 6. 18
  29

  Trzymam kciuki żeby wyborcy posłanek i posłów PIS-u z naszego regionu już nie wybierali w następnej kadencji. Tylko poprzez głosowanie w wyborach demokratycznych można zablokować tego typu ustawy i złą działalność dla Polski.

  • 10
   19

   Przecież Ci posłowie PIS – to marionetki Kaczyńskiego – bez zasd i honoru – rujnujących nasz kraj, naszą demokrację. Żałosni posłowie – – wstyd !

 7. 15
  21

  Do sympatyków prezesa- Sylwii i Michała. Warto zanim się zabierze głos poczytać, żeby nie wyjść na durniów. Ta ustawa pozwala, by media w Polsce były w rękach inwestorów zagranicznych w 100%. Gdyby Discovery sprzedało teraz grupę TVN inwestorowi niemieckiemu, to na to ustawa pozwala. Bo to nasz europejski obszar gospodarczy. Gdyby sprzedało Rumunom, Bułgarom, Hiszpanom , Grekom to samo. Tylko jakoś dziwnie ustawa bije w inwestora największego podobno naszego sojusznika USA. Sojusznika, który podobno ma nas bronić, ma tu mieć wojsko, rakiety, ma nam sprzedać myśliwce, czołgi, ale z telewizją ma wyp…ć. Najlepszym dowodem na intencje Pis jest odrzucenie poprawki o państwach NATO. To wszystko wygląda na grubymi nićmi szytą prowokację rosyjską, w wykonaniu rusofilów w postaci Antoniego i koleżków. A wy piszecie brednie o mediach w polskich rękach? Poczytajcie tę ustawę, a potem piszcie.

  • 9
   14

   Przecież posłowie PiS wpisują się idealnie w narrację Putina – ale idiotów u nas dostatek – szczególnie w ,, dobrej zmianie ” Szczęśie- że ostatnia wolna stacja – jest w rękach amerykanów – – nie chcemy kolejnego ,, polskiego ” TVPIS – Kurskiego – tuby PIS.

  • 3
   8

   A czego ty oczekujesz od miłośników i wyborców pisowskich?, logicznego myślenia lub poczytania mądrych rzeczy, nie przesadzaj, ulotki reklamowe sklepów wystarcza za lekturę codzienna.

 8. 41
  19

  Ludzie wyzywają, że PiS taki, siaki, sraki… Ale popatrzcie na tą opozycję z Platformą na czele. Przecież to jest takie dno, że szok. Oni bardziej dbają o zagranicę niż o polskie interesy.
  TVN ich wspiera z całej siły żeby znowu wrócili do koryta i zaczęli wyprzedaż majątku bo w tym są na prawdę dobrzy. Gdyby ten rząd na kolanach klęczał przed Niemcami i unią to Polska by byłą najbardziej demokratycznym krajem na świecie. Ale, że coraz bardziej wypinamy się na ten zeszmacony „zachód” to już jest problem z demokracją.

  • 7
   19

   Dno mamy jedno – rządy nieudaczników i populistów pisowsko – rydzykowskich – demolujących naszą demokrację – z widmem dyktatury Sekty PIS. Posłowie marionetki Kaczyńskiego – chorego z nienawiści !

  • 15
   3

   Do obserwatora
   Chory z nienawiści to ty jesteś, przeszkadza Ci wiara i ludzie.
   Gdzie u ciebie logika!!!!!
   Rozpędz się i walnij głową w mur, może…. odzyskasz rozum!

  • 7
   15

   Szkodników mamy jednych którzy skłócili naród i skłocili się z UE – Stananami i sąsiadami oraz innymi państwami – pozostaje nam Rosja – Białoruś i mocarstwo Węgierskie . . . niszczą krok po kroku naszą wolność ! Taka prawda – taki pis – !

  • 7
   18

   Pomyłką są nieudacznicy , bez zasad i honoru posłowie PiS- – reprezentujący fałsz i obłudę ! Pani Senator do pięt nie dorastają

 9. 32
  10

  A może pani matecka i jej kolega zaczną Tuska rozliczać z kłamstwa niek Tusk zacznie mówić prawdę pani poseł bo pani też kłamie pani zawsze była wredna dla ostrowianie.

  • 6
   19

   Wredni są Ci którzy kłamią jak Witek – Morawiecki i Kaczyński . . . i pozostali z Sekty PiS – przekupni i zachłanni na kasę – niszczący naszą ojczyznę – za stanowiska i pieniadze – przekupne – marionetki Kaczyńskiego. Żałosne osobowości !

 10. 6
  14

  Wstyd za tych posłów marionetek niszcżcych naszą wolnośc – wolność słowa !
  Rujnują wszystko co się da – skłóceni ze wszystkimi ! Smutna prawda o tych złamanych kręgosłupach moralnych !

 11. 24
  6

  Jak można słuchać tego bełkotu? Lewactwo i liberałowie sprzedali krwawicę naszych przodków. Sprzedali nie tylko przedsiębiorstwa za bezcen. Sprzedają naszą tożsamość, kulturę i rodzinne tradycje. Po przez zagraniczne media próbują narzucić nam swoją rację. Święta Bożego Narodzenia to dla nich, przywitanie zimy. Masakra i mam nadzieję, że samozaoranie.

 12. 20
  1

  Pamiętam Ewe Matecka jako zastepce prezydent Ostrowa Wlkp. Szkoda słów nie kompetencja i brak elementarnej wiedzy z zakresu prawa administracyjnego.

  • 3
   13

   Pomysły (i tylko to!) to mają twoi pisiowi przywódcy – 22 mosty, promy, lotniska, auta elektryczne, cuda wianki, ale LEKI DLA SENIORÓW drogie, żarcie drogie, prąd drogi, woda droga, ochrona zdrowia leży, lasy są wyrzynane na potęgę, czarnek wymyśla idiotyzmy dla szkół, a reszta ekipy wymyśla bajki dla dorosłych! Kupa kłamców i manipulatorów!

  • Dla ciebie wymienienie tego, co obiecywał pis z mateuszem na czele to bełkot? No to powiem ci, że masz rację – pisiory potrafią jedynie bełkotać, mlaskać i kłamać. A o nienawiści wiedzą najwięcej.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick