Parlamentarzyści KO chcą rozliczać posłów PiS-u: „To oni są za to odpowiedzialni”

35
Senator Ewa Matecka i poseł Mariusz Witczak z Koalicji Obywatelskiej zamierzają rozliczać parlamentarzystów Prawa i Sprawiedliwości z tego, że zagłosowali za tzw. ustawą "lex anty-TVN". Jak mówią, "nie rozpłyną się w masie klubu".

Senator Ewa Matecka i poseł Mariusz Witczak podczas poniedziałkowej konferencji prasowej na ostrowskim rynku negatywnie wypowiedzieli się na temat zmian w ustawie o radiofonii i telewizji, które wzbudzają emocje już nie tylko w Polsce, ale także w Stanach Zjednoczonych. – Obserwujemy jak krok po kroku, w plasterkach odcinana jest Polakom możliwość do swobodnego kształtowania opinii i dostępu do rzetelnej informacji – podkreśliła przedstawicielka Izby Wyższej parlamentu.

WIĘCEJ NA TEN TEMAT: Sejm przegłosował tzw. lex anty-TVN

Poseł Witczak także nie znajdował pochwał w kwestii pomysłu Prawa i Sprawiedliwości na zmiany w ustawie o radiofonii i telewizji. Ocenił, że to konkretne osoby „biorą udział w rozbijaniu wolności słowa w Polsce”. – Pani minister Maląg czy pan poseł Ławniczak, czy pan poseł Dziedziczak, czy pan poseł Mosiński, czy pan poseł Kaleta. To oni są temu odpowiedzialni i muszą wiedzieć, że będziemy ich rozliczać i nie rozpłyną się w masie klubu i nie będą udawać, że to jest jakaś masa klubu, która zadecydowała – kontynuował parlamentarzysta Koalicji Obywatelskiej.

Jego zdaniem, stosunek PiS-u do konkretnej stacji telewizyjnej – a mowa zmianach w ustawie nazwanych „lex anty-TVN” – może się w przyszłości przełożyć na media lokalne. – Dlatego właśnie traktujemy tego typu zamach na wolność słowa i wolne media jako ogromny alarm, który musi nas wszystkich mobilizować i musimy się bardzo twardo temu przeciwstawić – dodał.

Dla senator Mateckiej nieakceptowalny jest również sposób procedowania nad zmianą ustawy, który przyjęto. Jej zdaniem wybór krótkiej ścieżki legislacyjnej w drodze inicjatywy poselskiej. – Jeżeli proponuje się ustawę o tak strategicznym i tak wielkim znaczeniu dla przyszłości Polski, to nie można tego robić w ten sposób, w jaki zostało to właśnie czynione i w jaki się to czyni. Bez odpowiednich konsultacji, bez odpowiednich rozmów z wszystkimi partnerami, którzy będą dotknięci konsekwencjami tej ustawy – zaznaczyła.

Jak nad ustawą „lex anty-TVN” głosowali posłowie z naszego regionu?

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

35 KOMENTARZE

 1. A jak oni mieli zagłosować skoro wyrocznią dla nich jest Kaczor, Morawiecki i reszta tej ekipy? NIE POTRAFIĄ się przeciwstawić, muszą być posłuszni, bo a nuż trafi się jakaś intratna posadka w ministerstwie (jakimkolwiek, bo tam nikt o kwalifikacje nie pyta..) dla kolejnego posła.

  • Po co zajmować sobie głowę tak kiepskim i nieudolnym senatorem jak pani Matecka. Przecież ta kobieta nie ma zielonego pojęcia o tematach w których zabiera głos.

 2. a może należałoby rozliczyć posłów PO za popieranie obcego kapitału który może manipulować polskimi obywatelami ? dlaczego rynki medialne francji czy niemiec nie dopuszczaja do takich sytuacji? ich demokracja czy wolny rynek jest duzo starsze od naszego więc mają większe doświadczenie tylko w Polsce PO widzi co obce naszemu narodowi to lepsze niż nasze

 3. 51 procent kapitału polskiego, a 49 zagranicznego. Tak trzymać!
  Zachód i Stany Zjednoczone też nie pozwoliłby sobie na inne proporcje.

  • Wtedygeniusz ,, dobrej zmiany ” CUSKI – dyktował by co mają mówić i co pokazywać – szczęście, że TVN mają amerykanie – a nie Sekta PiS – jak jest wTVPIS – to widać !

 4. Przywracający w Polsce PRL i odbierający nam prawa i wolności osobiste powinni zostać wskazani, by nie liczyli, że pozostaną bezimienni.
  Ich grzechów i łajdactw prezes nie zabierze ze sobą w zaświaty, tylko będą musieli z nimi żyć.
  Honor, godność i przyzwoitość dawno przehandlowali niestety za profity i pozycję polityczną.
  Wolne media – wolne wybory – wolne sądy – wolni ludzie – wolna, demokratyczna Polska dla wszystkich.

  • PiS demoluje nasz kraj – teraz zabrał się za wolne media – wykupił Obajtek media regionalne i lokalne poprzez ORLEN – i robi z nich h tubę propagandową PiS – taką jak TVPIS Kurskiego !

 5. Z dedykacją dla posłów pisu fraszka Sztaudyngera:
  „Jeśli już nie mam innego wyboru,
  Wybieram drogę honoru.”
  Z tym że niestety oni nie wiedzą co to honor, znają tylko uległość wobec partii.

 6. Trzymam kciuki żeby wyborcy posłanek i posłów PIS-u z naszego regionu już nie wybierali w następnej kadencji. Tylko poprzez głosowanie w wyborach demokratycznych można zablokować tego typu ustawy i złą działalność dla Polski.

  • Przecież Ci posłowie PIS – to marionetki Kaczyńskiego – bez zasd i honoru – rujnujących nasz kraj, naszą demokrację. Żałosni posłowie – – wstyd !

 7. Do sympatyków prezesa- Sylwii i Michała. Warto zanim się zabierze głos poczytać, żeby nie wyjść na durniów. Ta ustawa pozwala, by media w Polsce były w rękach inwestorów zagranicznych w 100%. Gdyby Discovery sprzedało teraz grupę TVN inwestorowi niemieckiemu, to na to ustawa pozwala. Bo to nasz europejski obszar gospodarczy. Gdyby sprzedało Rumunom, Bułgarom, Hiszpanom , Grekom to samo. Tylko jakoś dziwnie ustawa bije w inwestora największego podobno naszego sojusznika USA. Sojusznika, który podobno ma nas bronić, ma tu mieć wojsko, rakiety, ma nam sprzedać myśliwce, czołgi, ale z telewizją ma wyp…ć. Najlepszym dowodem na intencje Pis jest odrzucenie poprawki o państwach NATO. To wszystko wygląda na grubymi nićmi szytą prowokację rosyjską, w wykonaniu rusofilów w postaci Antoniego i koleżków. A wy piszecie brednie o mediach w polskich rękach? Poczytajcie tę ustawę, a potem piszcie.

  • Przecież posłowie PiS wpisują się idealnie w narrację Putina – ale idiotów u nas dostatek – szczególnie w ,, dobrej zmianie ” Szczęśie- że ostatnia wolna stacja – jest w rękach amerykanów – – nie chcemy kolejnego ,, polskiego ” TVPIS – Kurskiego – tuby PIS.

  • A czego ty oczekujesz od miłośników i wyborców pisowskich?, logicznego myślenia lub poczytania mądrych rzeczy, nie przesadzaj, ulotki reklamowe sklepów wystarcza za lekturę codzienna.

 8. Ludzie wyzywają, że PiS taki, siaki, sraki… Ale popatrzcie na tą opozycję z Platformą na czele. Przecież to jest takie dno, że szok. Oni bardziej dbają o zagranicę niż o polskie interesy.
  TVN ich wspiera z całej siły żeby znowu wrócili do koryta i zaczęli wyprzedaż majątku bo w tym są na prawdę dobrzy. Gdyby ten rząd na kolanach klęczał przed Niemcami i unią to Polska by byłą najbardziej demokratycznym krajem na świecie. Ale, że coraz bardziej wypinamy się na ten zeszmacony „zachód” to już jest problem z demokracją.

  • Dno mamy jedno – rządy nieudaczników i populistów pisowsko – rydzykowskich – demolujących naszą demokrację – z widmem dyktatury Sekty PIS. Posłowie marionetki Kaczyńskiego – chorego z nienawiści !

  • Do obserwatora
   Chory z nienawiści to ty jesteś, przeszkadza Ci wiara i ludzie.
   Gdzie u ciebie logika!!!!!
   Rozpędz się i walnij głową w mur, może…. odzyskasz rozum!

  • Szkodników mamy jednych którzy skłócili naród i skłocili się z UE – Stananami i sąsiadami oraz innymi państwami – pozostaje nam Rosja – Białoruś i mocarstwo Węgierskie . . . niszczą krok po kroku naszą wolność ! Taka prawda – taki pis – !

  • Pomyłką są nieudacznicy , bez zasad i honoru posłowie PiS- – reprezentujący fałsz i obłudę ! Pani Senator do pięt nie dorastają

 9. A może pani matecka i jej kolega zaczną Tuska rozliczać z kłamstwa niek Tusk zacznie mówić prawdę pani poseł bo pani też kłamie pani zawsze była wredna dla ostrowianie.

  • Wredni są Ci którzy kłamią jak Witek – Morawiecki i Kaczyński . . . i pozostali z Sekty PiS – przekupni i zachłanni na kasę – niszczący naszą ojczyznę – za stanowiska i pieniadze – przekupne – marionetki Kaczyńskiego. Żałosne osobowości !

 10. Wstyd za tych posłów marionetek niszcżcych naszą wolnośc – wolność słowa !
  Rujnują wszystko co się da – skłóceni ze wszystkimi ! Smutna prawda o tych złamanych kręgosłupach moralnych !

 11. Jak można słuchać tego bełkotu? Lewactwo i liberałowie sprzedali krwawicę naszych przodków. Sprzedali nie tylko przedsiębiorstwa za bezcen. Sprzedają naszą tożsamość, kulturę i rodzinne tradycje. Po przez zagraniczne media próbują narzucić nam swoją rację. Święta Bożego Narodzenia to dla nich, przywitanie zimy. Masakra i mam nadzieję, że samozaoranie.

 12. Pamiętam Ewe Matecka jako zastepce prezydent Ostrowa Wlkp. Szkoda słów nie kompetencja i brak elementarnej wiedzy z zakresu prawa administracyjnego.

  • Pomysły (i tylko to!) to mają twoi pisiowi przywódcy – 22 mosty, promy, lotniska, auta elektryczne, cuda wianki, ale LEKI DLA SENIORÓW drogie, żarcie drogie, prąd drogi, woda droga, ochrona zdrowia leży, lasy są wyrzynane na potęgę, czarnek wymyśla idiotyzmy dla szkół, a reszta ekipy wymyśla bajki dla dorosłych! Kupa kłamców i manipulatorów!

  • Dla ciebie wymienienie tego, co obiecywał pis z mateuszem na czele to bełkot? No to powiem ci, że masz rację – pisiory potrafią jedynie bełkotać, mlaskać i kłamać. A o nienawiści wiedzą najwięcej.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick