Palące się meble i silne zadymienie. Sześć zastępów straży w Boczkowie

0
Zdjęcie poglądowe
Dwie osoby samodzielnie opuściły silnie zadymiony budynek, a trzeciej musieli pomóc strażacy. To efekt przebywania w budynku, w którym paliły się meble. Do Boczkowa wezwano sześć zastępów straży pożarnej z powiatu ostrowskiego i Kalisza. Na szczęście nikt nie odniósł obrażeń.

Sześć zastępów straży pożarnej z powiatu ostrowskiego i Kalisza zostało wezwanych do Boczkowa (gmina Nowe Skalmierzyce). Na miejscu okazało się, że w budynku wykorzystywanym prawdopodobnie w celach gospodarczych było silne zadymienie. – W środku paliły się meble, ale ogień nie był rozległy. Szybko udało się opanować zagrożenie – informuje dyżurny stanowiska kierowania Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ostrowie Wielkopolskim. – Dwie osoby opuściły budynek przed przybyciem naszych zastępów, a kolejną strażacy musieli wyprowadzić – dodaje.

CZYTAJ: Nie żyje 42-letnia kobieta. To ofiara sobotniego wypadku na DK11

Początkowo stwierdzono u niej podejrzenie zatrucia dymem. Na miejsce przybył zespół ratownictwa medycznego. Po przebadaniu całej trójki zdecydowano, że żadna z tych osób nie będzie musiała zostać przetransportowana do szpitala.

Trwa dogaszanie miejsca, które się paliło i przewietrzanie budynku.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick