Paduch: „Zamieńmy godło na oczyszczacz powietrza”. Klimek: „Z dużym zażenowaniem przyjmuję pana słowa”

18
Radny Jakub Paduch zaproponował, aby nie przedłużać umowy na wykorzystanie godła "Teraz Polska" przez ostrowski samorząd i przeznaczyć 10 tys. zł na przykład na zakup oczyszczacza powietrza. Ta propozycja spotkała się z natychmiastową reakcją prezydent Beaty Klimek: "Z dużym smutkiem, ale też zażenowaniem przyjmuję to, że tak deprecjonuje pan najstarsze godło promocyjne naszego kraju".

Jednym z tematów środowej sesji Rady Miejskiej Ostrowa Wielkopolskiego, który zakończył się stanowczą wymianą zdań, była kwestia loga Teraz Polska, którym posługuje się Miasto Ostrów Wielkopolski. W jednej ze styczniowych interpelacji zapytał o logo Teraz Polska, które widnieje na dokumentach urzędowych samorządu. Zaproponował, aby nie płacić za możliwość dalszego korzystania z niego. – Dostałem odpowiedź, że za ten znaczek miasto zapłaciło 15 tys. zł z budżetu. Zapłacono kolejne 10 tys. zł po tych pierwszych pięciu za przedłużenie użytkowania logo do 18 czerwca 2020 roku – zakomunikował.

CZYTAJ: „Bo poproszę Straż Miejską, żeby wyprowadziła Pana z sali!” – apel, który wywołał kłótnię

W odpowiedzi na interpelację można przeczytać, że godło Teraz Polska – zdaniem prezydent – „certyfikuje jakość i standardy obowiązujące w ostrowskim samorządzie”. Radny Koalicji Obywatelskiej ma jednak swoje zdanie na temat zasadności posługiwania się tym znakiem w niedalekiej przyszłości. – To nie papier firmowy wskazuje o naszej wiarygodności, tylko ludzie wskazują o naszej wiarygodności, odpowiedzialności i rzetelności – wyjaśnił Jakub Paduch. Jednocześnie poprosił o nieprzedłużanie umowy na wykorzystywanie godła, które upływa za cztery miesiące.

Nie musiał długo czekać na odpowiedź Beaty Klimek, która wyraźnie nie była zadowolona z podejścia do tego symbolu zaprezentowanego przez samorządowca opozycji. – Z dużym smutkiem, ale też zażenowaniem przyjmuję to, że tak deprecjonuje pan najstarsze godło promocyjne naszego kraju – powiedziała, kontynuując: – Jestem dumna, że my jako miasto Ostrów Wielkopolski znaleźliśmy się w tym szczególnym gronie instytucji firm, samorządów, którym to godło zostało przyznane.

CZYTAJ: Praca Aglomeracji Kalisko-Ostrowskiej pozostawia wiele do życzenia? Członkowie nie szczędzą krytyki

Radny Paduch zaproponował jednocześnie, aby przeznaczyć 10. tys. zł, które musiałyby zostać przeznaczone na przedłużenie zgody na posługiwanie się godłem „Teraz Polska”, na zakup oczyszczaczy powietrza do Domu Seniora bądź do jednego z oddziałów żłobka. O tym, że te pieniądze można by inaczej zainwestować, powiedział też radny Prawa i Sprawiedliwości Dawid Korzeniewski. – Uważam, że w mieście są bardziej potrzebne inwestycje. Te środki mogłyby być lepiej spożytkowane na przykład na sprawy społeczne, niż na takie logo, które mamy na formularzach urzędowych – wyjaśnił.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

18 KOMENTARZE

  • Życie jest tak niesprawiedliwe … uczyłem się całe życie musiałem wyjechać za granice żeby moc leczyć swoje dziecko ciężko prAcuje i ja i żona żeby się utrzymać.. tęsknie za krajem ale staram się tu ułożyć życie z racji tego ze
   Mój synek może być tylko leczony tutaj nie w Polsce .. patrzę oglądam i śledzę wiadomości i krew mnie zalewa… pomyślcie o mnie przy następnej kawce …

 1. Akurat tu go popieram, mi jako zwykłemu mieszkańcowi jest obojętne to godło. Są ważniejsze sprawy na które można by wydać te pieniądze

 2. Każdy kto prowadzi jakąś działalność to dostaje co jakiś czas ofertę ze może dostać jakiś tam certyfikat super czy rzetelnej firmy wystarczy tylko zapłacić. Jeżeli za możliwość korzystanie z godła Teraz Polska wystarczy tylko zapłacić to można sobie tyłek takim certyfikatem podetrzeć. Ja już przestałem zwraca uwagę na te wszystkie certyfikaty super hiper naj

  • A może Pan radny będzie swoje opinie wyrażał nie pobierając w tym czasie diety radnego a za kasę kupił oczyszczacze powietrza.
   Można – można.
   Postawa godna filantropa/demokraty/, należy dawać przykład, jest przecież młodym człowiekiem i zamiast innych pouczać zacząć od Siebie!!!

 3. Radnego Paducha nie trawię, ale w tym wypadku popieram jego propozycję. Tego typu wyznaczniki po prostu się kupuje – zapłacisz i masz. W ten sposób można sobie nawet kupić na placu św. Piotra w Rzymie papierowe (na papierze ozdobnym) błogosławieństwo papieża. Godło (znaczek!) „TERAZ POLSKA” w ostatnich latach (szczególnie pod rządami PIS-u) bardzo się zdewaluowało, a w niektórych kręgach słychać, że dziś to już wstyd podpierać się tym hasłem. Może kupmy albo zróbmy sobie znaczek „TERAZ EUROPA”, „TERAZ OSTRÓW” albo „TERAZ KLIMEK”?

 4. Dzisiaj takie pomysły ,a jutro może korona na głowie orła zaciąży.Nie wszystko da się przeliczyć na złotówki.Pan ciągle politykuje i to kiepsko.

  • Problemem jednak jest to, ze w przypadku tego znaczka główną rolę grają pieniądze. Zapłacisz masz, a reszta to ściema. Swego czasu nasza charyzmatyczna kobieta roku odbierała ten tytuł wraz z ponad 80 laureatkami. Tyle było tych charyzmatycznych. Radni opozycji wyliczyli w przybliżeniu ile zapłaciły spółki miejskie za artykuły w gazecie na Śląsku, która te tytuły przyznaje.

 5. Może czas wspólnie zrobić coś dla miasta , dla jego mieszkańców ! Tak bez podziałów politycznych , religijnych itp W jedności siła ! Skupcie swoją energię na wspólną pracę a nie skakanie sobie do gardeł przy byle okazji !

 6. Mają młodzi rację. Co to za wyróżnienie za, które trzeba płacić ? „Daj Pan 10 tyś a powiem wszystkim jaki jesteś wspaniały”

 7. Panie Paduch. Godło to,, ŚWIĘTOŚĆ ” i dlatego niech pan nie robi sobie z NIEGO kpiny i żartów. Niech pan wreszcie skończy z tym cynizmem i zrobi chociaż coś dobrego dla Ostrowa Wielkopolskiego jako radny.

  • Panie Ostrowiaku! Pieprzysz pan głupoty – jaka świętość?????? Świętością w Ostrowie jest pani „prezydęt”, która jest mocno zażenowana. Ale nie godłem, tylko tym, że obiecała zlikwidować Holdikom, a zaledwie zmieniła nazwę i rozpasała tę spółkę do niebotycznych rozmiarów. I teraz jej wstyd.

  • Znaczek na papierze, za który miasto płaci 15 tysięcy rocznie nazywa Pan świętością? O tempora o mores…

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick