DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Otwarto szlaban dla mieszkańców. Parking w centrum Jarocina ogólnodostępny

Parking przy Urzędzie Miejskim w Jarocinie został otwarty dla mieszkańców.

Fot. jarocin.pl

Nowa burmistrz Jarocina zrealizowała swoją wyborczą obietnicę. Otwarto dla mieszkańców szlaban parkingu przy Urzędzie Miejskim. Od teraz, w godzinach popołudniowych oraz w weekendy będzie można zaparkować tam swój samochód. – Otwarcie parkingu ma zachęcać do robienia zakupów w centrum miasta i spędzania czasu na rynku. To tylko 250 – 300 metrów do przejścia – podkreśla burmistrz Jarocina Urszula Wyremblewska-Korzyniewska.

Parking mieszczący się za budynkiem przy ul. Kościuszki 15b (dawny dom partii) jest dostępny dla wszystkich mieszkańców od poniedziałku do czwartku od godz. 16.00 do 6.00 oraz od piątku od godz. 16.00 do poniedziałku do godz. 6.00. Oznacza to, że każdego popołudnia i w weekendy szlaban parkingowy jest otwarty, tak by można było skorzystać z jednego z 60 bezpłatnych miejsc parkingowych.

Kierowcy muszą jednak przestrzegać regulaminu. W przypadku przekroczenia godzin dostępności i pozostawieniu samochodu na parkingu, na kierowcę nałożona zostanie opłata 100 zł + należny podatek VAT. Opłata będzie naliczana za każdą rozpoczętą dobę pozostawienia auta w niedozwolonym terminie.

Od poniedziałku do piątku od godz. 6.00-16.00, na parkingu mogą przebywać wyłącznie auta osób posiadających umowę abonamentową zawartą z zarządcą parkingu, którym jest spółka Jarocińska Agencja Rozwoju. Pojazdy te oznaczone są specjalną kartą parkingową.

Prowadzone są także rozmowy w sprawie otwarcia dla mieszkańców parkingu znajdującego się bezpośrednio za budynkiem urzędu miejskiego i starostwa.

Napisz do autora

Skomentuj ten wpis jako pierwszy!

Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz