Oszustwo na „pracownika ZUS”. Urząd ostrzega seniorów

0
Fot. Pixabay
Podają się za pracowników Zakładu Ubezpieczeń Społecznych i proponują „załatwienie” czternastej emerytury. ZUS przypomina o tym, że by otrzymać te pieniądze nie trzeba składać żadnych dokumentów. Skorzystanie z pseudo usługi może skończyć się wyłudzeniem gotówki bądź danych świadczeniobiorców.

Co do zasady, przedstawiciele ZUS nie odwiedzają klientów w domach lub w miejscu pracy. Wyjątkiem są kontrole wykorzystania zwolnień lekarskich oraz wizyty inspektorów kontroli u płatników składek. Podczas takich wizyt pracownicy muszą okazać się legitymacją służbową.

Okazją dla oszustów może być fakt, że pod koniec  sierpnia na konta emerytów i rencistów zaczną wpływać tzw. „czternastki”. – Pracownicy ZUS nie odwiedzają emerytów i rencistów w domach i nie proponują płatnych usług. Niestety ciągle zdarza się, że osoby podszywające się pod pracowników Zakładu, proponują szybkie załatwienie formalności – informuje Marlena Nowicka, regionalna rzeczniczka prasowa ZUS w województwie wielkopolskim.

Przypomnijmy, czternasta emerytura została wprowadzona w 2021 roku, a w 2022 ta forma rządowego wsparcia jest kontynuowana. Szerzej o wypłacie tych pieniędzy pisaliśmy na łamach naszego portalu na początku miesiąca.

– – –

ARGED KPR Ostrovia w PGNiG Superlidze!

Z tej okazji przygotowujemy dla Was coś wyjątkowego, czym będziecie mogli się cieszyć na antenie Telewizji Proart. Już wkrótce zdradzimy szczegóły. Bądźcie czujni!

redaktor wlkp24.info
aleksandra.barczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick