Oszuści wciąż okradają seniorów. Lepiej zapobiegać niż leczyć?

1
Każda babcia, czy dziadek oddaliby ostatni grosz swoim bliskim. Pomogliby też policjantom, jeśli zaszłaby taka potrzeba. Niestety często seniorzy padają ofiarą bezwzględnych złodziei. Chcąc zadbać o ich bezpieczeństwo policja i ostrowski magistrat współpracują. System powiadamiania SMS oraz Miejska Aplikacja - to kanały przez które miasto będzie informować mieszkańców o zagrożeniach.

Chcąc chronić starszych mieszkańców miasta Komenda Powiatowa Policji w Ostrowie Wielkopolskim nawiązała współpracę z tutejszym magistratem. Sposoby ostrzegania seniorów są dwa. Pierwszy z nich to powiadamianie SMS. – Każdy może zarejestrować się samodzielnie. Wystarczy na numer 661 000 112 wysłać sms o treści Tak.pos01. Potem wystarczy już tylko zaakceptować regulamin – wyjaśnia Piotr Olszak z Biura Zarządzania Kryzysowego w Urzędzie Miejskim w Ostrowie.

Kolejnym kanałem informacyjnym jest miejska aplikacja na smartfony. – Aplikacja informuje za pośrednictwem usługi push, czyli dymka, który pojawia się na ekranie telefonu i informuje o ostrzeżeniach pogodowych lub właśnie o oszustwach na seniorach – tłumaczy Robert Marcinkowski, kierownik działu informatyki w Urzędzie Miejskim.

Policja także prowadzi swoje działania. W miejscach użytku publicznego rozwieszone zostały plakaty oraz ulotki informujące o kolejnych oszustwach na seniorach.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

  1. Ludzie nie wiedzą jak ich rodzina się nazywa i co się z nimi dzieje ,jeżeli ktoś mówi że ktoś z jego rodziny jest w szpitalu to trzeba to sprawdzić wystarczy tam zadzwonić lub do tej osoby zadzwonić ,a nie wpadać w panikę i dać się orżnąć,pomyslunku i rozsądku .

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick