Oszuści podszywają się pod GIS. Uważaj na fałszywe SMS-y!

0
Fot. gov.pl/web/gis
Główny Inspektor Sanitarny ostrzega przed oszustami, którzy podszywają się pod pracowników tej instytucji. Rozsyłają oni wiadomości SMS, w których proszą o kontakt w sprawie pozytywnego wyniku testu na obecność koronawirusa. To oszustwo! Tego typu instytucje nigdy nie wysyłają wiadomości tekstowych!

Czas epidemii i wzmożonych zachorowań to także czas większej aktywności oszustów. Wymyślają coraz nowsze metody, aby oszukać obywateli i wyłudzić od nich pieniądze. Najnowszym sposobem na kradzież jest metoda na Główny Inspektorat Sanitarny.

Instytucja informuje, że takie wiadomości SMS to oszustwo i pod żadnym pozorem nie należy odpisywać, ani oddzwaniać na dany numer:

Ostrzegamy  przed fałszywymi SMS-ami:

„Inspekcja Sanitarna: Prosze o natychmiastowy kontakt telefoniczny pod nr 57… w sprawie dodatniego wyniku COVID-19. W przypadku braku kontaktu sprawa zostanie skierowana na POLICJE”

Informujemy, że inspekcja sanitarna nigdy nie wysyłała, ani nie wysyła wiadomości tekstowych o takiej treści. Podejrzane SMS-y prosimy potraktować jako spam i oszustwo!

W żadnym wypadku nie należy na nią odpowiadać ani nie oddzwaniać pod wskazane numery. Najlepiej usunąć ją ze skrzynki odbiorczej, a każdą próbę wyłudzenia bądź oszustwa zgłosić na policję.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick