DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.

Oświatowe zmiany w Raszkowie

W spotkaniu uczestniczył także Senator RP Łukasz Mikołajczyk, który przybliżył założenia reformy. Na sali obecni byli także wszyscy raszkowscy radni wraz z przewodniczącym Andrzejem Matybą na oraz wiceburmistrzem Piotre Rokickim.

Burmistrz Jacek Bartczak zgodnie z założeniami nowej ustawy oraz uzgodnieniami poczynionymi wspólnie z radnymi przestawił dwa warianty do akceptacji przez rodziców.

Pierwszy z nich zakładał szkoły ośmioklasowe w Korytach, Radłowie i Raszkowie oraz szkoły podstawowe czteroklasowe w Bieganinie, Ligocie i Jankowie Zaleśnym, a następnie uczniowie ci kontynuowali, by naukę w ośmioklasowych szkołach w Korytach i w Raszkowie.

Drugi wariant umożliwiał przekształcenie szkół podstawowych w: Bieganinie, Korytach, Ligocie, Jankowie Zaleśnym, Radłowie i Raszkowie w szkoły ośmioklasowe.

Rodzice zaakceptowali wariant drugi, czy optowali za tym, aby na terenie gminy powstała sieć szkół ośmioklasowych w Bieganinie, Korytach, Ligocie, Jankowie Zaleśnym, Radłowie i Raszkowie.

Szkoły Filialne w Grudzielcu i Korytnicy pozostają nadal szkołami filialnymi z klasami I-III, które podporządkowane są organizacyjnie dotychczasowym szkołom podstawowym.

Oprócz tego zgodnie z nowym prawem oświatowym z dniem 1 września 2017 roku Gimnazjum im. Armii Krajowej w Raszkowie zostanie włączone do Szkoły Podstawowej im. Arkadego Fiedlera w Raszkowie, a Gimnazjum w Korytach włączone do Szkoły Podstawowej w Korytach.

Podczas sesji radni głosowali za uchwałą wdrażającą w życie wariant drugi – wybrany przez rodziców podczas spotkania.

Wszystkie działania podejmowane przez gminę w zakresie oświaty zawsze mają na względzie dobro ucznia, dlatego i tym razem przychylamy się do postulatów rodziców i przekształcamy szkoły w ośmioklasowe. Doskonale zdajemy sobie sprawę z niedogodności, które mogą pojawić się w trakcie wdrażania tych zmian, ale wybór należy do rodziców do której szkoły chcą posłać swoje dziecko  – przekonywał w burmistrz Jacek Bartczak.

źródło: UGiM Raszków

Napisz do autora

Skomentuj ten wpis jako pierwszy!

Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz