Oświadczenie Nowoczesnej

10
Przed środową sesją rady miasta Ostrowa Wielkopolskiego p.o przewodniczącego koła Ostrów Wielkopolski Nowoczesnej Przemysław Gruszecki wystosował oświadczenie do rajców. Oto jego pełna treść.

Szanowni Państwo.

W związku z tym , iż na najbliższej sesji Rady Miejskiej w Ostrowie Wielkopolskim szykuje się gorąca atmosfera i zapewne jeszcze ostrzejsza dyskusja niż dotychczas, to jako .Nowoczesna nie chcielibyśmy ,aby nasi radni w ferworze swych wzajemnych sporów, powiązań i wyborów nie zapominali o swych podstawowych zadaniach. Na tej sesji Rady Miasta pod obrady ma wejść projekt Uchwały intencyjnej w sprawie tzw. Uchwały „krajobrazowej”. Prawie 2 lata temu odrzucono projekt tej uchwały i do tej pory nie udało się jej przyjąć. W dniu 29.03.2017 radny Matuszczak, jako jedyny w swojej interpelacji starał się zwrócić uwagę na korzyści wynikające z jej przyjęcia. Obecnie zapewne miasto byłoby na ukończeniu prac z tym związanych. Niestety, ówczesna większość Rady była przeciwna jej przyjęciu. Jako Nowoczesna apelujemy o rozsądne podejście do tego tematu i rozpoczęcie prac nad uporządkowaniem przestrzeni publicznej w obrębie miasta. W związku z tym apelujemy o informacje publiczną, na jakim etapie są prace powołanego zespołu w tej sprawie oraz wnosimy o upublicznienie projektu uchwały „krajobrazowej”, aby mógł on trafić do konsultacji społecznych w jak najszerszym tego słowa znaczeniu. Jednocześnie popierając interpelacje radnego Matuszczaka wnosimy o to, aby instytucje zależne od miasta ( szkoły, przedszkola, spółki i inne instytucje) na swoim terenie zlikwidowały w pierwszej kolejności, nośniki reklam, tak, aby nie było takiej sprzecznych sytuacji jak w przypadku instalowania w miejskich zasobach mieszkaniowych pieców węglowych, przy równoczesnym głoszeniu haseł antysmogowych. Podczas konsultacji społecznych, mamy nadzieję maksymalnie szerokich, proponujemy cykl spotkań z ekspertami w tej dziedzinie, a także proponujemy aby w ramach periodyka miejskiego opisać dokładnie plusy tego przedsięwzięcia, które ułatwią zrozumienie jej zapisów i efektów, jakie przyniosą. Szeroko prowadzona akcja pozwoli mieszkańcom Ostrowa Wielkopolskiego, a także właścicielom np. kamienic czy terenów, które obecnie w wielu przypadkach szpecą „kolorowe” reklamy, zrozumieć sens wprowadzenia tych przepisów. Jako Nowoczesna jesteśmy za przyjęciem uchwały intencyjnej i jak najszybszym tempem prac nad przepisami pełnej uchwały „krajobrazowej”, tak aby zapobiec dalszej degradacji przestrzeni publicznej. Mamy nadzieję, iż nowe Prezydium Rady Miasta tak poprowadzi obrady, aby dobro obywateli naszego Miasta było najważniejsze.

p.o Przewodniczący koła Ostrów Wielkopolski Przemysław Gruszecki

redaktor wlkp24.info
maciej.parysek@tvproart.pl

10 KOMENTARZE

 1. Nie chcielibyśmy, aby radni nie zapominali o swych podstawowych zadaniach. Tak piszą. czyli chodzi o to, aby radni zapominali. Nowoczesność po ostrowsku?

  • Parafrazując tekst Jonasza Kofty:
   ” Czepiać się każdy może trochę lepiej, lub trochę gorzej” .
   Ja się cieszę, że jest jakaś nowa alternatywa.
   Dla mnie nie jest ważna forma, ważna jest natomiast treść.

  • Parafrazując Jonasza Koftę:
   „Czepiać się każdy może, trochę lepiej lub trochę gorzej”.
   Ja się cieszę, że jest jakaś nowa alternatywa.
   Dla mnie ważna jest treść, a nie forma.

 2. Zrób to, zrób tamto….Każdy potrafi. Wytykanie innym to nasza specjalność, szczególnie opluwanie konkurencji do koryta. PO nowej emeryckiej „radzie” nic nowego się nie spodziewam. Czas na nowy sort..

 3. Faktycznie temat tak ważny żeby nie zapominać…. Panom z Nowoczesnej pragnę przypomnieć że ustawa krajobrazowa to przede wszystkim wywalenie z miasta znacznej części reklam małych przedsiebiorców, płacenie do miasta opłaty i likwidacje częsci bilbordów. Moze nowoczesna powie razem z wodzem z Przygodzic co do Ostrowa się wpieprza ile miejsc pracy mniej będzie w mieście? Dlatego nie weszło to pod obrady. Rozumiem że Szłapka przyjeżdża to trzeba odezwe zrobić że coś się dzieje, a tak plaża.Weźcie sobie Matuszczaka na Madere i nie wk..cie narodu w Ostrowie. Specjaliści od porządkowania przestrzenu publicznej…

  • Z tym akurat się nie zgodzę. O wygląd miasta należy dbać, a usunięcie szpetnych reklam z pewnością nie spowoduje zwiększenia bezrobocia w mieście. Tylko pisać trzeba od siebie, nie cudzą ręką.

 4. Jest podstawową wartością Narodu i Partii PIS. Trudno się do tego odnieść merytorycznie. Proszę przeczytać dokładnie przepisy a potem coś wymyślać w komentarzach. Przestrzeń publiczna mimo wszystko powinna być uregulowana

 5. Moje pytanie brzmi: po co przytaczać jakieś bezsensowne oświadczenia „partii”, która ma ledwo 6 % poparcia i jest na granicy progu wyborczego …
  To tak jakby jej nie było, ta cała .N się kończy i bardzo dobrze, ludzie choć głupi to się na nich poznali.
  Jak się ma 6 % poparcia do 40 % ?!
  Tonący brzytwy się chwyta, ale już nawet brzytwa w tej sytuacji nie pomoże haha

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick