Ostrzeszowskie WTZ-y szyją maseczki [ZDJĘCIA]

0
Fot. powiatostrzeszowski.pl
Instruktorzy oraz terapeuci Warsztatów Terapii Zajęciowej i Środowiskowych Domów Samopomocy z powiatu ostrzeszowskiego szyją maseczki ochronne. Prowadzone przez nich zajęcia zostały wstrzymane do 10 kwietnia, ale nie zamierzają siedzieć z założonymi rękoma. Tylko w piątek z ŚDS w Doruchowie ma trafić do ostrzeszowskiego szpitala 60 maseczek.

Coraz więcej organizacji przyłącza się do szycia maseczek ochronnych. Tych brakuje w aptekach, problemy z ich pozyskaniem mają szpitale, które w obecnej sytuacji pandemii koronawirusa SARS-CoV-2 są towarem pierwszej potrzeby szczególnie dla lekarzy, ratowników i personelu medycznego, którzy mają bezpośredni kontakt z chorymi na COVID-19 i potencjalnie zakażonymi.

Mieszkańcy nie pozostają obojętni. Jedni przelewają pieniądze na konta bankowe szpitali, inni przekazują pomoc materialną, finansują posiłki, a kolejni przyłączają się do szycia maseczek. Kilka dni temu informowaliśmy o tym, że taka akcja została zainicjowana w Areszcie Śledczym w Ostrowie Wielkopolskim. Maseczki szyją także w powiecie ostrzeszowskim, a zajmują się tym osoby uczęszczające w Warsztatach Terapii Zajęciowej oraz przebywający w Środowiskowych Domach Samopomocy.

„Środowiskowy Dom Samopomocy w Doruchowie jeszcze dzisiaj przekaże szpitalowi 60 maseczek, a do końca przyszłego tygodnia ponad pół tysiąca maseczek wykonanych w Warsztatach Terapii Zajęciowej oraz Środowiskowych Domach Samopomocy trafi do szpitala oraz do działających w naszym powiecie Domów Pomocy Społecznej. To są wstępne plany, prawdopodobnie kadrze WTZ oraz ŚDS uda się uszyć więcej sztuk tak potrzebnego sprzętu” – informuje Magdalena Kułak ze Starostwa Powiatowego w Ostrzeszowie.

W akcję szycia maseczek, jak podkreśla Bożena Powązka, dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Ostrzeszowie, włączyły się wszystkie działające na terenie powiatu ośrodki wsparcia, a więc: Warsztaty Terapii Zajęciowej w Pisarzowicach, Doruchowie, Kuźnicy Grabowskiej i Ostrzeszowie oraz Środowiskowe Domy Samopomocy w Doruchowie i Kuźnicy Grabowskiej.

Jak informuje urząd, w szycie zaangażowali się instruktorzy oraz terapeuci tych jednostek. Nie mogą prowadzić zajęć, ponieważ zostały one zawieszone do 10 kwietnia.

Fot.: WTZ Kuźnica Grabowska, WTZ Ostrzeszów, WTZ Pisarzowice

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick