Ostrzeszowskie Centrum Zdrowia z nowym prezesem

6
Po rezygnacji Marka Nowińskiego z funkcji prezesa zarządu Ostrzeszowskiego Centrum Zdrowia, która nastąpiła na początku października, placówka pozostawała bez oficjalnego następcy. Ten został wyłoniony w konkursie i już wiadomo, że Nowińskiego zastąpi Magdalena Puziewicz-Karpiak. Fotel prezesa obejmie oficjalnie 1 listopada.

Wybór nowego prezesa to najprawdopodobniej pokłosie śmierci dwóch młodych kobiet, do których doszło na przestrzeni jednego miesiąca. Ostrzeszowskie Centrum Zdrowia otrzymało karę finansową od Narodowego Funduszu Zdrowia za brak karetki transportowej. Kolejnym krokiem było odwołania rady nadzorczej ostrzeszowskiego szpitala.

Na początku października okazało się, że z funkcji prezesa rezygnuje Marek Nowiński. Oficjalny powód odejścia Nowińskiego nie jest znany, ale może to mieć związek z ostatnimi wydarzeniami w ostrzeszowskim szpitalu. Nowy prezes został wyłoniony w drodze konkursu. Zgłoszone zostały cztery kandydatury. Wyboru dokonano po rozmowach indywidualnych z każdym z kandydatów. – W wyniku przeprowadzonego postępowania konkursowego na stanowisko prezesa Ostrzeszowskiego Centrum Zdrowia wybrana została pani Magdalena Puziewicz-Karpiak – informuje Lech Janicki, starosta ostrzeszowski.

Magdalena Puziewicz-Karpiak jest magistrem farmacji (Akademia Medyczna we Wrocławiu, później Magisterskie Studia Menadżerskie MBA /Akademia Ekonomiczna im. Oskara Langego we Wrocławiu), pracowała na stanowisku dyrektora zarządzającego oraz prezesa zarządu w wielospecjalistycznym szpitalu Orthos we Wrocławiu oraz kierowała działalnością szpitala jako prezes zarządu w Strzelińskim Centrum Medycznym.

Będzie to pierwsza kobieta, która zasiądzie w fotelu prezesa Ostrzeszowskiego Centrum Zdrowia. Oficjalnie swoją funkcję zacznie pełnić od 1 listopada.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

6 KOMENTARZE

  1. Dodnajcie jeszcze, że personel w kosmicznym tempie opuszcza ten niewydolny ośrodek zdrowia (nie jakieś górnolotnie nazwane OCZ). Tak oto medyczni lenie zniszczyli coś, co miało służyć społeczeństwu.

  2. OCZ—brzmi…śmiesznie . Zróbcie ten szpital teraz jako COVID , a po epidemii jako ZOL i o,Paliatywny . Z podejściem lekarzy , którzy odpisują chorych ze schodów, mając ich głęboko w d…–ie . Odbudowanie tego czegoś do szpitala…będzie raczej niemożliwe. Nie pozdrawiam…z powiatu obok….

  3. Media może wreszcie rzetelnie informacje podawały a nie co ślina na język przyniesie. A społeczeństwo Ostrzeszowa ma teraz co chciało mieliśmy wczoraj 8 zakażeń covid to od jutra zwiozą nam z całej Wielkopolski. Gratilacje dla starosty za decyzję i obronę wlasnego stołka

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick