Ostrzeszowska kampania pod znakiem hejtu? Witek wydaje oświadczenie

0
Tydzień temu Patryk Jędrowiak, kandydat na burmistrza Miasta i Gminy Ostrzeszów ustosunkował się do rzekomo nieprawdziwych informacji na temat jego planów w przypadku wygranej II tury wyborów. Plotki miały dotyczyć między innymi finansowania kampanii wyborczej, a także fali zwolnień urzędników, jaką miałby zarządzić Jędrowiak w momencie zwycięstwa.

CZYTAJ: Kandydat na burmistrza Ostrzeszowa dementuje plotki na swój temat. „Trzymajmy poziom”

Na temat fali internetowego hejtu swoje zdanie wyraził także Mariusz Witek, obecnie urzędujący burmistrz Ostrzeszowa i kontrkandydat Patryka Jędrowiaka:

Szanowni Państwo,

Jestem zasmucony tym, do czego doprowadziła kampania wyborcza prowadzona przed drugą turą wyborów na Burmistrza Miasta i Gminy Ostrzeszów. Nie doceniając siły Internetu, nie sądziłem, do czego mogą się posunąć ludzie w swej krytyce, a fala hejtu zalała Ostrzeszów poprzez media internetowe i portale społecznościowe. 

W związku z informacjami o „fake newsach”, które pojawiły się w mediach, chciałem zapewnić, że nigdy ani ja, ani moi współpracownicy oraz mój Komitet Wyboczy nie naruszyli zasad uczciwej rywalizacji o stanowisko burmistrza. Prowadziłem w Internecie jedynie czystą walkę. Rzetelnie podsumowuję swoją dotychczasową pracę i poddaję się Państwa ocenie. Nie pozwalam jednak, by ktoś bezkarnie kłamał, rozsiewał oszczerstwa i nieprawdziwe plotki, które uderzają także w moje dobre imię! Po „fake newsy” i internetowy, anonimowy hejt sięga się, gdy brakuje merytorycznych argumentów, a argumenty mam!

Drodzy Państwo,

Apeluję do wszystkich na co dzień korzystających z Internetu: Opamiętajmy się wszyscy! Jeszcze raz mówię zdecydowanie NIE dla hejtu i kłamstw! Odcinam się od wszelkich negatywnych komentarzy i nieprawdziwych informacji. Odcinam się od hejtu wobec mnie, ale i hejtu wobec mojego konkurenta Patryka Jędrowiaka. On również jest jego ofiarą. Wybory to istota demokracji, starcie programów, a nie walka o życie. Nie przenośmy do Ostrzeszowa metod, o których tak głośno w polityce krajowej!

Apeluję też do moich zwolenników, aby nie dali się ponosić emocjom, ignorowali niekulturalne wpisy, nie atakowali osób mających inną wizję miasta i gminy Ostrzeszów. Pokażmy, że można inaczej! Pokażmy, że mieszańców przekonuje siła argumentów, dobry program, dotychczasowy stabilny rozwój, które wygrywają z falą kłamstw. Nasz wybór pokażmy 4 listopada. Wybierzmy odpowiedzialnie! Zachowujmy się odpowiedzialnie! Życzę tego wszystkim i pozdrawiam.

Mariusz Witek
Komitet Wyborczy PSL

Hejt podczas drugiej tury kampanii wyborczej sieje się nie tylko w Ostrzeszowie, ale także w Kaliszu. Informowaliśmy także o atakach na Krystiana Kiniatowskiego, jednego z kandydatów na prezydenta Kalisza. Przekazał on, że do sądu trafiły już trzy wnioski o ukaranie oraz ujawnienie autorów wpisów internetowych.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick