Kandydat na burmistrza Ostrzeszowa dementuje plotki na swój temat. „Trzymajmy poziom”

23
Kampania wyborcza przed zbliżającą się drugą turą wyborów samorządowych nie tylko nabiera tempa, ale także zaostrza się. Odczuł to właśnie Patryk Jędrowiak, kandydat na burmistrza Ostrzeszowa, który zdecydował się zdementować krążące na swój temat plotki.

Długi post na swoim fanpage’u na Facebooku Patryk Jędrowiak podzielił na kilka akapitów. Trzy najważniejsze wymownie zatytułował jako „Fake news 1”, „Fake news 2” i „Fake news 3”. Kandydat na burmistrza Ostrzeszowa postanowił wyjaśnić narastające – jego zdaniem – nieprawdziwe informacje dotyczące m.in. kampanii wyborczej.

>> Obserwuj nas również na Instagramie! <<

Pierwszy zarzut dotyczył kosztów poniesionych na kampanię wyborczą. „Powtarzają się kłamstwa, że moja kampania kosztowała setki tysięcy i że mam jakiegoś mitycznego sponsora. Prawda jest taka, że na kampanię wydałem około 8 tysięcy własnych pieniędzy i mniej więcej drugie tyle dołożyli znajomi i inni kandydaci, którzy chcieli mnie wesprzeć” – zakomunikował.

27-letni kandydat na burmistrza Ostrzeszowa zdementował też doniesienia, jakoby po ewentualnym zwycięstwie w drugiej turze miałby zwolnić połowę urzędników. „Rozumiem, że jest to element motywowania twardego elektoratu, ale bądźmy poważni. Pewnie niektóre osoby będą miały zmienione kompetencje, pojawią się jakieś pojedyncze przesunięcia, ale nikt nigdy nie mówił o zwolnieniach” – napisał na fanpage’u.

„Fake news 3” dotyczył rzekomych rozmów dotyczących tego, kto mógłby zostać zastępcą Jędrowiaka, o ile mieszkańcy wybiorą go na stanowisko burmistrza. „Czytałem i słyszałem również już o kilku osobach, które miałyby być moimi zastępcami. Problem jest w tym, że żadnych rozmów w tym temacie z nikim z tych osób nie prowadziłem, więc to kolejny wymysł” – wyjaśnił kandydat na burmistrza startujący z Komitetu Wyborczego Wyborców Bezpartyjni dla Ziemi Ostrzeszowskiej.

ZOBACZ TEŻ: Ostrzeszów. Pięć wyjazdów do usuwania skutków wichury

Hejt 👎Piszę ten post, bo po naszym wspaniałym wyniku w I turze (49,74%) w sieci (oczywiście anonimowo) wylał się hejt….

Opublikowany przez Patryk Jędrowiak – Kandydat na Burmistrza MiG Ostrzeszów Wtorek, 23 października 2018

Zobacz Debatę samorządową kandydatów na burmistrza Ostrzeszowa

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

23 KOMENTARZE

  • Bardzo mądre! Pan Witek też nie był od razu burmistrzem tylko przez lata pracował jako zastępca (nikt nigdzie o tym nie wspomina) poznawał problemy i potrzeby miasta a i tak widać nie był w stanie sprostać wszystkim wymaganiom mieszkańców. Dziwi mnie że taki wykształcony człowiek jakim jest pan Patryk nie rozumie, iż pewne umiejętności zdobywa się stopniowo i etapami. Do takiego stanowiska to trzeba się przygotować. Ja także stawiam na młodych i chętnie zobaczę pana Patryka na stanowisku Burmistrza ale za kilka lat. A teraz niech się wykaże np. jako zastępca.
   Młodzi ludzie są teraz bardzo niecierpliwi i z całym szacunkiem, ale czasami chęć szybkiego zdobycia pozycji w środowisku poprzez władzę czy pieniądze pozbawia ich całkowicie wyobraźni. Tutaj trzeba nie tylko znać problemy ale wiedzieć jak im zaradzić i gdzie co załatwiać. Trzeba zdać sobie sprawę, że będzie się nieustannie wystawionym na opinie mieszkąńców i nie zawsze będzie ona sprawiedliwa. Czy człowiek w tak młodym wieku, jest na to wszystko przygotowany? Czy poradzi sobie z takim ciężarem i odpowiedzialnością… ?

 1. Jak to mówi stara, znana na całym świecie maksyma- w każdej plotce tkwi ziarno prawdy. Znamienne jest tutaj to, że p. Patryk jest tak ślepo hołubiony przez ludzi, którzy albo go niewiele znają albo znają od niedawna. Ponieważ nie popieram p. Witka, to na wybory iść nie mogę…

 2. Dlaczego wszyscy rozmawiają „w temacie”, a nie „na temat”? Dlaczego wszyscy dziękują za głosy oddane na „moją osobę”, a nie na mnie? Czy kaleczenie języka polskiego to wymóg stawiany wszystkim aspirującym politykom?

 3. Chyba że plotkę rozsiewają osoby zawistne i zdesperowane zaistniałym podziałem mandatów w radzie miejskiej a tym bardziej wynikiem Pana Patryka jako kandydata na Burmistrza. Ostrzeszów do tej pory przyzwyczajony był to skojarzenia, że Władza to Korupcja. Czas to zmienić.

 4. A może jest jeszcze trzecia strona, która się nie ujawnia? Podsyca złe nastroje tak na Patryka jak i na Witka. Zależy JEJ ażeby kandydaci się nie dogadali i patrzyli na siebie wilkiem ! Zastanówcie się drodzy mieszkańcy kto najwięcej straci gdyby obydwaj kandydaci dogadali się dla dobra Ostrzeszowa ! Pamiętam minione kampanie wyborcze z udziałem Witka – On wówczas nie stosował brudnych chwytów i nie oczerniał kontrkandydatów ! Nie wierzę, że teraz by to zrobił. Przez te lata dał się poznać jako przyzwoity samorządowiec. Stawiam tezę, że jest tu trzecia strona, która chce ugrać jak nie z jednym to drugim i podsyca atmosferę. Osobiście widziałbym Witka nadal jako burmistrza natomiast Patryka jako Przewodniczącego Rady Miejskiej. Burmistrz przecież bez Rady nie zrobi nic ! To by było dobre połączenie doświadczenia z młodością ! Natomiast obligatoryjnie tzw. LEŚNYM DZIADKOM powyżej 65 roku życia bym podziękował !!! za dotychczasową pracę. Spać to w domu a nie na sesjach i komisjach !

 5. Też chciałbym mieć takich kolegów co mi 8tysięcy ofiarowują. Czyli zarzuty o skrajnie lewicowych poglądach i popieraniu aborcji(mordowaniu nienarodzonych) nie są fakenewsami? Czemu ludzie uważają że to ktoś z PSL może ktoś nie jest przekonany do pana Patryk.

 6. A jednak jest coś prawdy w plotkach jeśli Jędrowiak się tłumaczy. Wieczny student szukający pracy za rogiem nigdy nie pracujący finansuje kampanie z darowizn które otrzymał? Ściema Jędrowiaka. Ma 27 lat i dalej studiuje politologie i wciąż nigdy nie pracował. Len na Burmistrza? Wstyd dla mieszkańców Ostrzeszowa!

 7. 27 lat i nigdy Nie pracował? To jakiś żart? Jaja sobie robicie z Jędrowiaka? Podobno brał udział w projektach w czasie studiów i wyjeżdżał na wycieczki zagraniczne i tak zdobył doświadczenie takie jak ja bo ja też byłam na wycieczce wakacyjnej na Krecie więc też mogę być już Burmistrzem. Haha ha

 8. Czasem dobrze byc rzuconym od razu na głęboką wodę.Jeśli wygra druga turę i zostanie mlodym burmistrzem,szybko sie przekona czy umie pływać.Nie należy z góry skreslać człowieka.Czas pokaże.

 9. Tubylec
  Miasto to nie laboratorium Burmistrz musi być sprawdzony. Wieczny student na Burmistrz to jakieś jaja . 8 tys na kampanię z komunii mu zostało . Ostrzeszów obudź się to nie lotto

 10. Nie chce, żeby moim
  Kosztem ‚młody się uczyl’. Fotel Burmistrza, to nie tylko ładna buźka. Burmistrz to analityk, finansista, psycholog, prawnik, trzeba wykazać się ogromna cierpliwością, kultura osobista i SZACUNKIEM do innych Panie Patryku. Nie raz w Pańskich wypowiedziach słychać zawiść. Tak jak teraz pozwala Pan ludziom myśleć, ze plotki rozsiewa kontrkandydat? Korupcja i układy w Ostrzeszowie? To ogromne oskarzenie, które powinno być podparte dowodami w KPP. Prawda jest taka, ze w naszym powiecie ludzie na stanowiskach, to Ci którym się chce. Ludzie z doświadczeniem i wiedza. A Pańskie słowa dot. Układów psują im reputacje, co właśnie świadczy o braku szacunku do ludzi, których rad powinien Pan słuchać. Jestem zła na Pana. Mógłby Pan zrobić wiele dla Ostrzeszowa, bo również jest Pan osoba której się chce. Ale zamiast tego sam skłócił Pan moje całe miasto, do którego tak miło się wracało. A nasz dotychczasowy Burmistrz to osoba skromna i niezwykle pracowita. Od lat bardzo dobrze nas reprezentował również poza granicami Polski. Nie sądzi Pan? To Pan pogrywa nie fair Panie Patryku. Oj brzydko… a my drodzy mieszkańcy, spotkajmy się w przy urnach. Wybierzmy mądrze. Każdy wg własnego siemka 😉

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick