Ostrzeszów. Strażacy zebrali ponad 16 litrów krwi

0
Fot. Anna Ławicka
W niedzielę w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ostrzeszowie odbyła się wspólna akcja strażaków i policjantów pod nazwą "spoKREWnieni". Na wszystkich, którzy w godzinach od 10.00-13.00 odwiedzili budynek straży przy ul. Sportowej czekało mnóstwo atrakcji. Tego dnia udało się zebrać ponad 16 litrów krwi.

Akcja „spoKREWnieni” ma na celu wskazanie społeczeństwu, jak ważny jest wkład każdego z nas w ratowanie zdrowia i życia drugiego człowieka. Zarówno policjanci jak i strażacy bardzo często są świadkami wielu poważnych zdarzeń drogowych, dlatego oddając krew, zdają sobie sprawę, jak cennym jest ona darem. W Ostrzeszowie rozpoczęła się na początku marca i potrwa do końca miesiąca. – To niepowtarzalna akcja. Goście, którzy odwiedzili naszą strażnicę, oprócz tego, że oddali krew, mieli również okazję przyjrzeć się z bliska zawodowi strażaka. Przygotowaliśmy dla nich szereg atrakcji. Odbyły się pokazy, między innymi strażacy wyjaśniali jak prawidłowo używać gaśnicy i w jaki sposób udzielić pierwszej pomocy – mówi st. sekc. Radosław Gatkowski z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ostrzeszowie.

Niespodziankę dla najmłodszych mieli również ostrzeszowscy policjanci, a był to tor przeszkód w alkogoglach. Dzieci mogły też wczuć się w rolę bohatera – strażaka i ratować misie z zadymionego namiotu.

Ponadto odbył się także strażacki pokaz gaszenia oleju na kuchence. – Ludzie popełniają czasami ogromny błąd i próbują ugasić płonący olej zimną wodą, to bardzo niebezpieczne, dlatego postanowiliśmy przybliżyć wszystkim jak zachować się w takiej sytuacji – dodaje Radosław Gatkowski.

Akcja cieszyła się sporym powodzeniem. W niedzielę krew oddało 37 osób (w tym 12 mundurowych). Podobnie jak w roku ubiegłym, zebrano ponad 16 litrów krwi.

Dla tych, którzy postanowili podzielić się z innymi tym cennym darem, Komenda Powiatową Państwowej Straży Pożarnej i Komenda Powiatową Policji w Ostrzeszowie, przygotowała upominki.

redaktor wlkp24.info
anna.lawicka@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick