Ostrzeszów: Od stycznia drożej za śmieci

5
Podwyżkę opłat za odpady komunalne i zmianę w sposobie ich naliczania przegłosowała wczoraj ostrzeszowska rada miejska. Od nowego roku każdy mieszkaniec miasta i gminy Ostrzeszów będzie płacić 20 złotych miesięcznie za śmieci segregowane i 40 złotych, jeśli nie wywiązuje się z obowiązku selekcji. Nowe stawki będą obowiązywać od stycznia przyszłego roku.

Do tej pory w mieście i gminie Ostrzeszów stawka za odbiór odpadów komunalnych wynosiła 16 złotych miesięcznie w przypadku gospodarstw jednoosobowych, gospodarstwa 2-4 osobowe płaciły 35 złotych miesięcznie, a gospodarstwa złożone z pięciu lub więcej osób – 53 złote miesięcznie. Od nowego roku comiesięcznie opłaty za śmieci będą wyższe i naliczane od mieszkańca. Co jest powodem takich podwyżek? O tym w materiale filmowym.

redaktor wlkp24.info
agnieszka.kurzawa@tvproart.pl

5 KOMENTARZE

 1. 1
  2

  Jeśli wam urzędasy wzrosły wynagrodzenia to plaćcie 20 zł od osoby a nie katujcie ludzi którzy od lat zarabiają najniższą krajową i jedyną ich podwyżką jest wzrost najniższej o 100 zł…
  Brawo dla burmistrza, to właśnie efekt młodego na stołku…

  • Kolejny lekki wpis…. moi drodzy śmieci mają się samofinansować czyli z budżetu danej JST nie można dokładać. Ceny na bramie rosną, trzeba będzie wywozić odpady zielone…

 2. Normalne tragedia z tymi śmieciami. My odwalamy całą robotę. Płacimy jak za zboże. Ceny rosna. Pięć worków na śmieci w kuchni.

 3. Śmieci to nic, jeszcze lepszy numer jest z odbiorem nieczystości płynnych przez Spółkę ,,Strzegowa gdzie Gmina jest w 60 procentach udziałowcem. Stawki są naliczane ryczałtowo,a nie w/g licznika zużycia wody.I tak zużywasz 5kubików wody ,a płacisz za 7.5kubików ścieków, przy gospodarstwie gdzie są zameldowane 2 osoby. I w ten oto sposób znaleziono sposób jak golić ludzi z kasy.BRAWO DOBRA ZMIANA!!!!

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick