Ostrzeszów. Chcą pozyskać środki na elektromobilność

0
Fot. Anna Ławicka
Ostrzeszów ma szansę na pozyskanie środków zewnętrznych, by stworzyć w mieście program rozwoju elektromobilności. W tym celu zwołano sesję rady miejskiej, podczas której radni przyjęli uchwałę w sprawie upoważnienia burmistrza do złożenia wniosku o dofinansowanie przedsięwzięcia.

W szybkim tempie przebiegła sesja Rady Miejskiej w Ostrzeszowie, która została zwołana w czwartkowe przedpołudnie, aby podjąć uchwałę, dzięki której Ostrzeszów będzie mógł ubiegać się o dotację z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Ma ona pomóc w stworzeniu strategii rozwoju elektromobilności. Warunkiem ubiegania się o środki na realizację jakichkolwiek działań infrastrukturalnych jest zawsze posiadanie tzw. programu rozwoju w danej dziedzinie – powiedział Patryk Jędrowiak, burmistrz Ostrzeszowa.

Miasto do tej pory nie posiadało odpowiedniej dokumentacji, co spowodowało, że nie można było zgłosić Ostrzeszowa np. do programu rewitalizacji śródmieścia. Z takiej możliwości skorzystał chociażby Ostrów Wielkopolski.Mądrzejsi o te doświadczenia chcemy opracować i przyjąć program rozwoju elektromobilności, bo być może za pięć czy dziesięć lat ta elektromobilność będzie taką kwestią bardziej upowszechnioną i znajdą się też środki np. na ładowanie takich pojazdów. Bez programu nie możemy nic zrobićprzyznaje Patryk Jędrowiak.

Dzięki pozyskanym pieniądzom będzie można sporządzić plan, który będzie ważny bezterminowo. – Łatwiej go później zaktualizować niż tworzyć na nowo – dodaje włodarz Ostrzeszowa.

Maksymalna kwota dotacji, jaką może otrzymać Ostrzeszów, wynosi 50 tysięcy złotych. Tyle samo kosztować będzie sporządzenie planu.

redaktor wlkp24.info
anna.lawicka@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick