Ostrowskie schronisko z nowymi kojcami i odwodnieniem

3
Fot. UM Ostrów
Schronisko w Wysocku Wielkim doczekało się wreszcie znaczącej inwestycji. Kilkukrotnie pisaliśmy o fatalnym stanie kojców dla psów. Mieszkańcy także wielokrotnie poruszali ten temat. Wreszcie zdecydowano się przeznaczyć pieniądze na inwestycje i wymienić 41 z nich, ale zainwestowano także w odwodnienie.

Na placu na terenie schroniska znajduje się 91 kojców. 41 z nich zostało właśnie wymienionych. Nowe boksy zastąpiły te najbardziej zniszczone, które stwarzały niebezpieczeństwo zarówno dla zwierząt, jak i opiekunów. To jednak nie koniec nowości w podostrowskim schronisku. Zamontowane zostało także liniowe odwodnienie, które uchroni kojce przed zalewaniem. – Zwierzęta nie będą już stały w wodzie. Zdaję sobie sprawę, że potrzeby obiektu wciąż są ogromne i wierzę, że pozostałe gminy partycypujące w kosztach utrzymania schroniska również okażą zrozumienie dla tego miejsca – wyjaśnia Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

>> Motocykl poszedł „pod młotek” w szczytnym celu.
Trwa licytacja dla Zosi Nowak <<

Obie inwestycje pochłonęły 201 182 zł, a pieniądze pochodziły z budżetów samorządów wchodzących w skład międzygminnego porozumienia, które wspólnie finansuje działalność schroniska.

Teraz czas na kolejne inwestycje i wymianę pozostałych kojców. Łącznie na terenie schroniska znajduje się ich 98. 91 na placu (z czego 41 zostało właśnie wymienionych) i 7 z przeznaczeniem na psy w kwarantannie. Na razie jednak nie ma sprecyzowanych planów, kiedy może to nastąpić.

Inwestycji nie brakuje także w schronisku w Kaliszu, gdzie stawiane jest nowe ogrodzenie na wybiegu.

Budujemy 😊🐕🐈

Opublikowany przez Biuro Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt – Urząd Miasta Kalisza Poniedziałek, 16 grudnia 2019

 

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

3 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick