Ostrowskie “Boże Podwórko” przejdzie modernizację

2
Fot. UMOstrów
Ostrowski samorząd poinformował, że podpisano dokumenty w sprawie modernizacji "Bożego Podwórka" - miejsca spotkań i zabaw dla dzieci i młodzieży. Projekt ten zajął II miejsce w ubiegłorocznej edycji Ostrowskiego Budżetu Obywatelskiego. "Boże Podwórko" w nowym wydaniu ma być gotowe w grudniu tego roku.

Pomysł modernizacji “Bożego Podwórka” zajął II miejsce w ubiegłorocznej edycji Ostrowskiego Budżetu Obywatelskiego w kategorii zadań ogólnomiejskich dużych. Zdobył 1120 głosów mieszkańców miasta. W środę w Urzędzie Miejskim podpisano stosowne dokumenty, a dokładniej umowa na wykonanie prac budowlanych. “Boże Podwórko” ma stać się miejscem kolorowym i komfortowym dla dzieci i młodzieży. – Na placu przy „Bożym Podwórku” przy ul. Gimnazjalnej zostanie utwardzony teren, będą nowe nasadzenia zieleni, a co najważniejsze dla podopiecznych świetlicy, pojawią się tu atestowane i bezpieczne urządzenia do zabawy. Dodatkowo, zabytkowe ogrodzenie terenu zostanie oczyszczone i poddane renowacji, a część istniejącego ogrodzenia będzie wymieniona – mówi Mikołaj Kostka, zastępca prezydenta Ostrowa.

Wykonawca wyłoniony z przetargu to firma z Ostrowa Wielkopolskiego. Wartość prac wyniesie blisko 160 tysięcy złotych. Mają one rozpocząć się lada dzień i zakończyć się jeszcze w grudniu tego roku. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, nowe “Boże Podwórko” ma być gotowe przed świętami Bożego Narodzenia.

 

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

2 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick