Ostrowski urząd wśród najlepszych w Wielkopolsce

9
32-letnia kobieta wkrótce ma przeprowadzić się do miasta. Jej mąż jest zawodowym kierowcą, mają dwójkę dzieci: syna, który rozpocznie naukę w szkole podstawowej oraz dwuletnią, niepełnosprawną córkę. Kobieta pyta jak wyglądają formalności w związku z opieką nad niepełnosprawnym dzieckiem, zapisania go do żłobka i przedszkola oraz otwarcie działalności gospodarczej. Taką wiadomość otrzymał w ostatnim czasie Urząd Miejski w Ostrowie Wielkopolskim.

Tajemnicy e-klient rozesłał te same pytania do 226 gmin na terenie województwa wielkopolskiego. Wiadomości zostały wysłane za pośrednictwem zakładki „zadaj pytanie”. Okazuje się, że miasto Ostrów Wielkopolski, w tym badaniu uplasowało się na wysokiej trzeciej pozycji. – Maksymalną ilość punktów otrzymaliśmy za kompleksowość odpowiedzi, wysoko punktowano także czas odpowiedzi. Bardzo duże znaczenie ma dla mnie kontakt z mieszkańcami, również ten elektroniczny – mówi Beata Klimek, prezydent miasta Ostrowa Wielkopolskiego.

Pomysłodawcami badania są pracownicy Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Podczas badania kierowali się swoimi założeniami. – Lokalni politycy, włodarze gmin deklarujący otwartość na kontakt elektroniczny z mieszkańcami, dbają o wysoką jakość tych relacji, co przyczynia się do budowania ich wiarygodności i wizerunku w oczach mieszkańców. Przyjęto też założenie, że urzędy nie powinny pełnić wyłącznie funkcji administracyjnym, ale są również pierwszym punktem kontaktowym dla nowych mieszkańców – mówią.

fot. UMOstrów

 

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

9 KOMENTARZE

  1. Gratuluję Pani Prezydent Klimek i pracownikom Urzędu. Mam pytanie czy gratulacje złożyli : radni Kornaszewski, Motylewski, Kowalska, Paduch i Leki?

    • Jacy „źli radni” nie doceniaja „ciężkiej roboty p, Ptrezydent. To nie taka prosta sprawa obskoczyć sobie te wszystkie tytuły w ciągu 4 lat. Fee jak można nie doceniać i stale gadac o jakiejs ekonomii jak tak fajnie sie kobieta bawi miastem. Walczy o swoja emeryturę rękami i nogami i doceńcie tę determinacje..

  2. W „tajemnicy” e klient ojej jak pięknie 🙂 . Radni biegiem po kwiaty buchnać pania prezydent w mankiet i na kolana przepraszać, że nie doceniliście sprawności z jaka zarzadza swoimi ludźmi. Pieprzyć fotowoltaikę, Piaski, brak transparentności, bizancjum w holdikomie, kupowane tytuły itd.. Odpowiedzieli sprawnie i wyczerpujaco na pytanie e-klienta i to się liczy. Ale jaja

  3. Biuro prasowe działa u nas bardzo dobrze.Ale mam pytanie- dlaczego dopiero trzecie miejsce? Przecież zasługujemy na Grand Prix! A jeśli trzecie miejsce to w całej Polsce, co tam Polsce- Europie! Albo bez kozery powiem- w Świecie!

  4. Beata,Beata,Beata,Beata… Ty się tu marnujesz idź zarządzać większym miastem które nie kilka razy w roku ale co tydzień w swoich mediach napiszą o tym z kim się spotkałaś, kogo przytuliłas się, kto się dał przytulic. Nakręca każda minutę jak zatańczysz z seniorami na rynku, jak działkowcom obiecasz że ich uprawy wyrosną w takim tempie jak nigdzie, dzieciom obiecasz, że rodzice na wszystko im pozwolą, rodzicom, że kupisz elektrycznego pastucha który dzieci przypilnuje itd. A my osamotnieni mieszkańcy miasta Ostrowa Wielkopolskiego…. ODDETCHNIEMY od twojej natarczywości w całowaniu, przecinaniu, pakowaniu się wszędzie czy chcemy czy nie. Beata, Beata, Beata.Beata…verte

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick