Ostrowski ortopeda z koronawirusem. Mógł zakazić nawet 100 pacjentów

52
Fot. pixabay.com
Jeden z ostrowskich ortopedów jest zakażony koronawirusem. Sanepid ustala teraz łańcuch powiązań między zakażonym a osobami, z którymi miał lub mógł mieć kontakt. Sanepid mówi nawet o 100 osobach, a prace nie dobiegły jeszcze końca. Nieoficjalnie udało nam się dowiedzieć, że lekarz przebywa w szpitalu zakaźnym.

Ostrowski ortopeda już miał w swojej rodzinie przypadki zakażenia koronawirusem. Zanim sanepid odesłał go na kwarantannę z tytułu kontaktu w osobą zakażoną, on sam zrobił sobie test na obecność patogenu. Uzyskał wynik dodatni. Sanepid odtwarza teraz łańcuch osób, z którymi lekarz miał kontakt. – W tej chwili mogę powiedzieć, że jest to już 100 osób, a liczba rośnie. To pacjenci, których przyjmował w prywatnym gabinecie. Przed nami dużo pracy – informuje Tadeusz Andrzej Biliński, dyrektor ostrowskiego sanepidu.

Nieoficjalnie udało nam się dowiedzieć, że ortopeda przebywa w szpitalu zakaźnym.

CZYTAJ TEŻ: [TYLKO U NAS] “Nie mam obaw, niczego się nie wstydzę” – Mikołaj Kostka odpowiada na zarzuty

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

52 KOMENTARZE

  • Nazwisko to nie są dane wrażliwe – nie chcemy ani peselu, ani adresu, ani telefonu, ani daty urodzenia czy numeru dowodu osobistego. Proszę podać nazwisko.

  • Jest RODO ale szyframi można pisać pierwsza litera nazwiska na W… Nie martwcie się jak byliście na wizycie to dostaniecie tel z powiadomieniem o tygodniu aresztu domowego…

 1. Dlaczego nie podajemy chociażby w jakiej przychodni przyjmował? Niech ludzie nie domyślają się czy jego też zakaził. A przy okazji widać ilu przyjmują pacjentów a narzekają. Jestem ciekaw ilu wykazuje

 2. Jeżeli ktoś z Was był u tego lekarza…to na pewno do Was sanepid zadzwoni (jeśli oczywiście jesteście w grupie ryzyka) Nie trzeba na forach ujawniać nazwisk. Ludzie ….trochę inteligencji.

 3. Gdyby miał jaja, to sam prosiłby podanie swego nazwiska do wiadomości – byłoby mniej pracy i mniej kolejnych zarażonych. A tak są tylko niepotrzebne spekulakcje i strach.

 4. ..strach również w Ostrowie (środa 10 czerwca po południu ) iść po zakupy do Leclerca ,Kauflandu oraz Grosika gdzie sporo ludzi najczęściej młodych nie używa maseczek ,pracownik ochrony w Leclercu oznajmił że to nie jego ,,działka ” by zwracać uwagę klientom nie zakrywającym twarzy.

 5. co to za tajemnica gdzie lekarz przyjmował? My pacjenci nie jesteśmy anonimowi ,bo wchodząc na teren przychodni wypełniamy formularz podając dane osobowe , czy były kontakty z chorymi itd. podpisując imienien i nazwiskiem data i godz.

  • Jeśli przyjmował prywatnie, a przyjmował (chciał mimo ryzyka koronawirusa widocznie dorobić), może nie mieć listy pacjentów. Prywatnie często nie zapisują.

 6. Hej łosie który to ortopeda czy już mam zapierdzielać na badania czy mogę się wstrzymać w tym czasie bezpieczeństwo jest najważniejsze niż dane osobowe

 7. W związku z tą sytuacją procesja i obchody Bożego Ciała powinny zostać odwołane. To są zbędne zgrupowania w czasie pandemii.

 8. W Ostrowie dzieje się źle. Ludzie nie przestrzegają zasad. Chodzą bez maseczek, nie zachowują odległości, tłumy w sklepach, brak rękawiczek, brak środków do dezynfekcji rąk.Zapraszam na targoeisko przy Głogowskiej. Tam się dzieje. Zachorowań więcej , a środki ostrożności zanikają. Nikt nie kontroluje tego co się dzieje.

  • I co by to dało? Wynik może być negatywny, a wystarczy, że w następnym tygodniu przyjmą pacjenta dodatniego i pozamiatane. Niestety noszenie maseczek przez służbę zdrowia i to tych z oznaczoną klasą „Hepa” – nieodzowne, dezynfekcja po każdym pacjencie.

 9. Tam gdzie nie musicie, to piszecie choćby inicjały, a tu gdzie chodzi o życie wielu osób to nie. Pewnie niech następni zarażają. Za cicho było w Ostrowie. Ludzie sami by się zgłaszali na badania, bez szukania. Z gab. pryw. wszystkich nie znajdziecie.

  • Powinni napisać tak jak w kronice policyjnej lub tak jak gdzieś pożar ,wypadek czy jakieś inne zdarzenie i pisze się inicjałami ludzie by wiedzieli ktòry i czy z tym mieli kontakt ,przecież przy tym nie byłoby naruszenia RODO danych ,a by się nie martwili a wiedzieli czy mają zagrożenie i czy maja działać .

 10. Dlaczego nie ma obowiązkowych testów lekarzy którzy przyjmują pacjentów? Miały byś ale nasi rządzący stwierdzili że to nie jest potrzebne! Jak widać ku…są! Testy to podstawa! Mógł zarazić pacjentów a oni swoje rodziny. I teraz wszyscy w nerwach. W ku..wa PiS wie lepiej, tylko się chwała a chorych coraz więcej!

 11. Nie musisz wy godzić zostań w domu. Epidemia trwa. Jest gorzej niż na początku, kiedy nie można było wychodzić . Wszystko pozamykane , ale chorych bywało. Teraz codziennie więcej chorych i wszystko otwierają.Ludzie jak zwariowani ruszyli do sklepów, galerii, przychodni. Na ulicach korki, tłumy. Czyste szaleństwo. Sami jesteśmy sobie winni.

 12. Nie musisz wychodzić, zostań w domu. Epidemia trwa. Jest gorzej niż na początku, kiedy nie można było wychodzić . Wszystko pozamykane , ale chorych bywało. Teraz codziennie więcej chorych i wszystko otwierają.Ludzie jak zwariowani ruszyli do sklepów, galerii, przychodni. Na ulicach korki, tłumy. Czyste szaleństwo. Sami jesteśmy sobie winni.

 13. Przyszły tydzień pokaże ile nowych zakażeń przez nie odpwiedzialność ludzi będzie. Do tego ta procesja w mieście. Tylko się bać. Ludzie noście maseczki!!!!

 14. To nie chodźcie do lekarzy i prosta sprawa. Skoro chcecie szykanować wszystkich to czas przestać się leczyć. Bardzo dobrze że przyjmował, wielu osobom pomógł. A zakażenie koronką będą mieli już za sobą. W końcu nabędziemy odporności stadnej.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick