Ostrowski ortopeda z koronawirusem. Mógł zakazić nawet 100 pacjentów

52
Fot. pixabay.com
Jeden z ostrowskich ortopedów jest zakażony koronawirusem. Sanepid ustala teraz łańcuch powiązań między zakażonym a osobami, z którymi miał lub mógł mieć kontakt. Sanepid mówi nawet o 100 osobach, a prace nie dobiegły jeszcze końca. Nieoficjalnie udało nam się dowiedzieć, że lekarz przebywa w szpitalu zakaźnym.

Ostrowski ortopeda już miał w swojej rodzinie przypadki zakażenia koronawirusem. Zanim sanepid odesłał go na kwarantannę z tytułu kontaktu w osobą zakażoną, on sam zrobił sobie test na obecność patogenu. Uzyskał wynik dodatni. Sanepid odtwarza teraz łańcuch osób, z którymi lekarz miał kontakt. – W tej chwili mogę powiedzieć, że jest to już 100 osób, a liczba rośnie. To pacjenci, których przyjmował w prywatnym gabinecie. Przed nami dużo pracy – informuje Tadeusz Andrzej Biliński, dyrektor ostrowskiego sanepidu.

Nieoficjalnie udało nam się dowiedzieć, że ortopeda przebywa w szpitalu zakaźnym.

CZYTAJ TEŻ: [TYLKO U NAS] “Nie mam obaw, niczego się nie wstydzę” – Mikołaj Kostka odpowiada na zarzuty

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

52 KOMENTARZE

  • 32
   3

   Nazwisko to nie są dane wrażliwe – nie chcemy ani peselu, ani adresu, ani telefonu, ani daty urodzenia czy numeru dowodu osobistego. Proszę podać nazwisko.

  • 15

   Jest RODO ale szyframi można pisać pierwsza litera nazwiska na W… Nie martwcie się jak byliście na wizycie to dostaniecie tel z powiadomieniem o tygodniu aresztu domowego…

 1. 18
  1

  Dlaczego nie podajemy chociażby w jakiej przychodni przyjmował? Niech ludzie nie domyślają się czy jego też zakaził. A przy okazji widać ilu przyjmują pacjentów a narzekają. Jestem ciekaw ilu wykazuje

 2. 7
  11

  Jeżeli ktoś z Was był u tego lekarza…to na pewno do Was sanepid zadzwoni (jeśli oczywiście jesteście w grupie ryzyka) Nie trzeba na forach ujawniać nazwisk. Ludzie ….trochę inteligencji.

 3. 22
  4

  Gdyby miał jaja, to sam prosiłby podanie swego nazwiska do wiadomości – byłoby mniej pracy i mniej kolejnych zarażonych. A tak są tylko niepotrzebne spekulakcje i strach.

 4. 29
  5

  ..strach również w Ostrowie (środa 10 czerwca po południu ) iść po zakupy do Leclerca ,Kauflandu oraz Grosika gdzie sporo ludzi najczęściej młodych nie używa maseczek ,pracownik ochrony w Leclercu oznajmił że to nie jego ,,działka ” by zwracać uwagę klientom nie zakrywającym twarzy.

 5. 19

  co to za tajemnica gdzie lekarz przyjmował? My pacjenci nie jesteśmy anonimowi ,bo wchodząc na teren przychodni wypełniamy formularz podając dane osobowe , czy były kontakty z chorymi itd. podpisując imienien i nazwiskiem data i godz.

  • Jeśli przyjmował prywatnie, a przyjmował (chciał mimo ryzyka koronawirusa widocznie dorobić), może nie mieć listy pacjentów. Prywatnie często nie zapisują.

 6. 9
  2

  Hej łosie który to ortopeda czy już mam zapierdzielać na badania czy mogę się wstrzymać w tym czasie bezpieczeństwo jest najważniejsze niż dane osobowe

 7. 28
  1

  W związku z tą sytuacją procesja i obchody Bożego Ciała powinny zostać odwołane. To są zbędne zgrupowania w czasie pandemii.

 8. 32
  1

  W Ostrowie dzieje się źle. Ludzie nie przestrzegają zasad. Chodzą bez maseczek, nie zachowują odległości, tłumy w sklepach, brak rękawiczek, brak środków do dezynfekcji rąk.Zapraszam na targoeisko przy Głogowskiej. Tam się dzieje. Zachorowań więcej , a środki ostrożności zanikają. Nikt nie kontroluje tego co się dzieje.

  • I co by to dało? Wynik może być negatywny, a wystarczy, że w następnym tygodniu przyjmą pacjenta dodatniego i pozamiatane. Niestety noszenie maseczek przez służbę zdrowia i to tych z oznaczoną klasą “Hepa” – nieodzowne, dezynfekcja po każdym pacjencie.

 9. 15

  Tam gdzie nie musicie, to piszecie choćby inicjały, a tu gdzie chodzi o życie wielu osób to nie. Pewnie niech następni zarażają. Za cicho było w Ostrowie. Ludzie sami by się zgłaszali na badania, bez szukania. Z gab. pryw. wszystkich nie znajdziecie.

  • Powinni napisać tak jak w kronice policyjnej lub tak jak gdzieś pożar ,wypadek czy jakieś inne zdarzenie i pisze się inicjałami ludzie by wiedzieli ktòry i czy z tym mieli kontakt ,przecież przy tym nie byłoby naruszenia RODO danych ,a by się nie martwili a wiedzieli czy mają zagrożenie i czy maja działać .

 10. 8
  1

  Dlaczego nie ma obowiązkowych testów lekarzy którzy przyjmują pacjentów? Miały byś ale nasi rządzący stwierdzili że to nie jest potrzebne! Jak widać ku…są! Testy to podstawa! Mógł zarazić pacjentów a oni swoje rodziny. I teraz wszyscy w nerwach. W ku..wa PiS wie lepiej, tylko się chwała a chorych coraz więcej!

 11. 10

  Nie musisz wy godzić zostań w domu. Epidemia trwa. Jest gorzej niż na początku, kiedy nie można było wychodzić . Wszystko pozamykane , ale chorych bywało. Teraz codziennie więcej chorych i wszystko otwierają.Ludzie jak zwariowani ruszyli do sklepów, galerii, przychodni. Na ulicach korki, tłumy. Czyste szaleństwo. Sami jesteśmy sobie winni.

 12. Nie musisz wychodzić, zostań w domu. Epidemia trwa. Jest gorzej niż na początku, kiedy nie można było wychodzić . Wszystko pozamykane , ale chorych bywało. Teraz codziennie więcej chorych i wszystko otwierają.Ludzie jak zwariowani ruszyli do sklepów, galerii, przychodni. Na ulicach korki, tłumy. Czyste szaleństwo. Sami jesteśmy sobie winni.

 13. 8
  2

  Przyszły tydzień pokaże ile nowych zakażeń przez nie odpwiedzialność ludzi będzie. Do tego ta procesja w mieście. Tylko się bać. Ludzie noście maseczki!!!!

 14. 2
  4

  To nie chodźcie do lekarzy i prosta sprawa. Skoro chcecie szykanować wszystkich to czas przestać się leczyć. Bardzo dobrze że przyjmował, wielu osobom pomógł. A zakażenie koronką będą mieli już za sobą. W końcu nabędziemy odporności stadnej.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick