[TYLKO U NAS] „Nie mam obaw, niczego się nie wstydzę” – Mikołaj Kostka odpowiada na zarzuty

0
We wtorek do publicznej wiadomości podaliśmy informację, że ówczesny wiceburmistrz Jarocina Mikołaj Kostka otrzymał prokuratorskie zarzuty. Dotyczą one lat 2012-2014, kiedy pełnił funkcję wiceburmistrza w jarocińskim magistracie. Zarzuty mają dotyczyć przekroczenia uprawnień w celu uzyskania korzyści majątkowej. Kostka informuje, że choć początkowo nie spodziewał się zarzutów, to "jest transparentny, nie ma obaw i niczego się nie wstydzi". Poinformował także, że jest do pełnej dyspozycji prokuratury, a jego nazwisko oraz wizerunek mogą być publikowane.

Zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa wpłynęło do Prokuratury Rejonowej w Jarocinie już w 2014 roku. Przestępstwa mieli dopuścić się ówczesny prezes Zakładu Gospodarki Odpadami w Jarocinie Marcin Zadrożny, burmistrz Stanisław Martuzalski i jego ówczesny zastępca Mikołaj Kostka, dziś wiceprezydent Ostrowa. Przez sześć lat Prokuratura Rejonowa w Jarocinie oraz Okręgowa w Ostrowie Wielkopolskim badały sprawę czy dochodziło do domniemywanych czerpania korzyści majątkowych ze spółki ZGO przez wyżej wymienionych.

Teraz prokurator postawił zarzuty przekroczenia uprawnień w celu osiągnięcia korzyści majątkowej lub osobistej, za co grozi kara od 1 roku do 10 lat pozbawienia wolności byłym jarocińskim włodarzom. Mikołaj Kostka wydał obszerne, pisemne oświadczenie, w którym odnosi się do zarzutów oraz wystąpił przed kamerą Telewizji Proart.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick