DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.

Ostrowski MOPS przestaje obsługiwać mieszkańców w tradycyjny sposób

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej jest kolejną instytucją, która zmienia sposób funkcjonowania w związku z ogłoszonym w piątek przez premiera stanem zagrożenia epidemicznego. Wcześniej zdecydowały się na to lokalne urzędy i ostrowskie spółki. Teraz przyszedł czas na MOPS. Dyrektor tego ośrodka wyjaśnił, że decyzja o tym zapadła „w trosce o bezpieczeństwo mieszkańców i konieczność podjęcia działań ograniczających rozprzestrzenianie się koronawirusa oraz działając prewencyjnie, ośrodek pomocy społecznej zawiesza do odwołania bezpośrednią obsługę interesantów”.

ZOBACZ: Ostrów i Ostrzeszów będą pomagać seniorom. Chcesz zostać wolontariuszem?

Nie oznacza to jednak, że MOPS zawiesza pracę. Urzędnicy nadal będą wykonywać swoje obowiązki. Kontakt z nimi jest możliwy drogą elektroniczną bądź telefonicznie. Odbierana jest także tradycyjna poczta. „Przy wejściu do budynku MOPS w godzinach pracy wystawiana jest skrzynka, do której klienci mogą wrzucać dokumenty (będą podlegały rejestracji), a także informacje, prośby lub wnioski do urzędników o kontakt telefoniczny lub mailowy” – czytamy w oświadczeniu.

Sprawy bieżące można załatwiać także z wykorzystaniem profilu zaufanego. Ci, którzy go nie mają, mogą go założyć poprzez bankowość elektroniczną. „Ta metoda pozwala wszcząć każdą sprawę, a także składać pisma i większość wniosków wraz z załącznikami” – informuje dyrektor MOPS-u.

W przypadku pojawienia się spraw niecierpiących zwłoki, można umówić osobistą wizytę, dzwoniąc na jeden z numerów telefonów: (62) 592 11 22 lub (62) 502 82 01.

CZYTAJ: Krotoszyn. Personel medyczny na kwarantannie. Szpital apeluje!

W związku z tym, że Ośrodek pracuje normalnie, a ograniczone są tylko wizyty petentów, wypłaty na konta bankowe będą realizowane w wyznaczonych terminach. Świadczenia rodzinne oraz te z pomocy społecznej, które zostały zaplanowane na 24 i 25 marca, zostaną przyspieszone na 23 marca.

Od 24 marca nieczynna będzie także kasa MOPS. „Zachęcam klientów do zakładania kont bankowych” – informuje dyrektor.

Napisz do autora

Skomentuj ten wpis jako pierwszy!

Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz