Ostrowscy karatecy wracają z Niemiec z medalami

Ostrowski klub KKT reprezentowała pięcioosobowa ekipa w składzie: Joanna Kondoł, Oskar Kondoł, Jeremiasz Kędzia, Nikodem Kopras oraz Piotr Kuźma. Ostrowscy karatecy w składzie Jeremiasz, Nikodem i Oskar wywalczyli brąz w kumite drużynowym chłopców w kategorii U14KKT nie zawiedli zdobywając brązowe medale w kumite drużynowym chłopców U14. Był to pierwszy udział chłopców w zawodach zagranicznych. W kumite i kata indywidualnym żeńską część drużyny reprezentowała w kategorii wiekowej +35 Joanna Kondoł, która także wróciła do Polski z brązem na szyi.

Z zawodów Piotr Kuźma wrócił z kontuzją. Został faulowany przez zawodnika z Niemiec w ćwierćfinale turnieju, konsekwencją tego jest kontuzja więzadeł podkolanowych i dyskwalifikacja niemieckiego karateki. W ostatecznej kwalifikacji Kuźma zajął czwarte miejsce w swojej grupie.

Turniej w niemieckim Bochum jest jedną z większych imprez sportowych karate w Europie. W turnieju startowało łącznie ponad 460 zawodników z Europy, ale i kilkoro spoza Starego Kontynentu. Zawodnicy klubu KKT trenują już przed kolejnymi zawodami.