Ostrowianin promotorem sprawiedliwości w Najwyższym Trybunale Sygnatury Apostolskiej!

7
Źródło: archidiecezja poznańska/fanpage Prezydent Ostrowa Wielkopolskiego Beaty Klimek
Pochodzący z Ostrowa Wielkopolskiego ksiądz prałat Paweł Malecha został mianowany promotorem sprawiedliwości w Najwyższym Trybunale Sygnatury Apostolskiej. To pierwszy Polak w historii na tak wysokim stanowisku kościelnym. Kapłan posiada tytuł honorowego obywatela Ostrowa WIelkopolskiego.

Sygnatura Apostolska pełni w Kościele funkcję Sądu Najwyższego, a także czuwa nad prawidłowym funkcjonowaniem wymiaru sprawiedliwości w Kościele. Jest to najwyższy organ sądowniczy, którego kompetencje i działanie regulowane są przez Kodeks prawa kanonicznego.

Ksiądz Paweł Malecha został mianowany na to stanowisko przez Ojca Świętego Franciszka. Informację o tym podała archidiecezja poznańska, w której kapłan na co dzień pracuje.

O sukcesie pochodzącego z Ostrowa Wielkopolskiego księdza poinformowała również prezydent miasta za pośrednictwem mediów społecznościowych.  „To nie tylko wspaniały kapłan, ale także wyjątkowy człowiek. Serdeczny, pomocny, otwarty na potrzeby innych ludzi. Jesteśmy bardzo dumni. Składamy serdeczne gratulacje, życząc wszelkiej pomyślności w tej służbie.” – pisze w mediach społecznościowych Beata Klimek.

redaktor wlkp24.info
aleksandra.barczak@tvproart.pl

7 KOMENTARZE

  1. Pocieszające jest to, że w Polsce będzie jednego pazernego sukienkowego mniej. Może inni wezmą z niego przykład i wszyscy wyemigrują do Watykanu?

    • Najlepiej jak ty wyemigrujesz do Berlina. Bismarck był bardzo zadowolony z wielkopolskich chłopów.

  2. Przerażające, XXI wiek, nieograniczony dostęp do nauki, wiedzy, a w Polsce i we Włoszech rządzą panowie w celibacie i sukienkach jako pracownicy boga, którego ktoś sobie kiedyś wymyślił…

    • Zgadzam się, nie ma czegoś takiego jak bóg, a religia służy czarnej mafii tylko i wyłącznie zdobywaniu władzy i kasy…. Bardzo się zdziwię, jeśli ten post przejdzie, w proarcie cenzura wiecznie żywa.

    • Przerażające jest jak kmiotki z podostrowskich wsi, co to ich komuna do łostrówka ściągnęła, papugują nadal pruską propagandę.

    • ~ MM : nie przesadzaj … Księży można bezkarnie obrażać. Gdybyś miał jeszcze mało to polecam portal wyborczej, programy TVN, itp.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick