DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.

Ostrowianie jako pierwsi w Polsce wsparli WOŚP!

Sztab ostrowskiego Zespołu Szkół Specjalnych o tydzień wyprzedza finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Podopieczni, rodzice i pedagodzy szkoły specjalnej we własnym gronie organizują licytacje i zbiórkę pieniędzy dla fundacji Jurka Owsiaka. Motorem napędowym i inicjatorką tego działania jest Magdalena Jończak, mama Roberta – podopiecznego ZSS. – W tym roku zebraliśmy 1474 złote i jako pierwszy sztab w całej Polsce rozliczyliśmy się z fundacją Jurka Owsiaka, pieniążki dotarły na konto WOŚP – powiedziała portalowi wlkp24.info Magda Jończak.

Dla ludzi związanych z ZSS w Ostrowie Wlkp. ten finał był szczególny, bo w maju 2017 roku Jurek Owsiak odwiedził szkołę osobiście, właśnie na prośbę Magdaleny Jończak, mamy Roberta, dla którego spotkanie z Jurkiem było wyjątkowym przeżyciem, bo… prezentem urodzinowym! Owsiak podpisał gadżety, zdjęcia, prace podopiecznych placówki, przekazał kilka fantów, a sporo z tego poszło pod młotek właśnie kilka dni temu.

Aktualnie na stronie internetowej fundacji WOŚP pojawił się licznik wskazujący zebraną kwotę. To dokładnie 41 822, 04 zł., ale tak naprawdę to kwota, która nie została jeszcze zaksięgowana. W tą pulę wchodzą sumy z licytowanych cały czas przedmiotów na przykład na Allegro czy zadeklarowane kwoty. Natomiast pieniądze zebrane przez uczniów dawnej „dwunastki” – co pewne – są już oficjalnie na koncie Wielkiej Orkiestry.

Przypominamy, wszyscy którzy chcą wesprzeć fundację Jurka Owsiaka mogą to zrobić w czasie wielkiego finału, w niedzielę 14 stycznia w całej Polsce – licytując, wrzucając do puszek, przekazując datki w wielu innych formach.

Napisz do autora

Komentarze (3)
Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz