Ostrów. Włamywacz z targowiska zatrzymany przez policyjnego psa

0
zdjęcie poglądowe / fot. policja.pl
Miał dopuścić się kilkunastu włamań na terenie targowiska miejskiego w Ostrowie Wielkopolskim. Wpadł w ręce mundurowych, a w jego pojmaniu pomógł policyjny pies.

Do dziesięciu lat więzienia grozi 26-latkowi podejrzanemu o kilkanaście włamań na teren targowiska miejskiego. W zatrzymaniu sprawcy pomógł pies policyjny, który podjął trop i doprowadził funkcjonariuszy do podejrzanego. Mężczyzna odpowie w warunkach recydywy.

>> Obserwuj nas również na Instagramie! <<

Ostatnie z włamań miało miejsce w nocy z poniedziałku na wtorek (23/24 kwietnia). Na miejsce udały się patrole policji, a wtedy okazało się, że to nie jedyna włamanie, którego dopuścił się zatrzymany. – Sprawca włamał się do kilku miejsc i usiłował to zrobić do dziewięciu innych – informują ostrowscy policjanci.

Policjanci zabezpieczyli ślady oraz łom, którym mógł się posługiwać sprawca. Funkcjonariusze wytypowali potencjalnego sprawcę i rozpoczęli poszukiwania, w czym pomagał im pies. –  Praca ostrowskich policjantów oraz właściwy trop, który podjął policyjny pies, tego samego dnia doprowadziły do zatrzymania mężczyzny podejrzewanego o włamania – wyjaśniają przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim.

ZOBACZ TEŻ: Ruszyła giełda samochodowa na targowisku w Ostrowie

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick