Ostrów Wielkopolski z kredytem do 10 milionów. Radni zagłosowali

12
Dziś o godzinie 9.00 w Urzędzie Miejskim odbyła się nadzwyczajna sesja Rady Miejskiej Ostrowa Wielkopolskiego. To efekt ostatniego głosowania radnych nad planem wzięcia kredytu na kwotę do 10 milionów złotych. Na poprzedniej sesji, jeden z radnych popełnił błąd podczas głosowania i wstrzymał się od głosu. Tym sposobem projekt uchwały został odrzucony.

Radnym, który zaważył na odrzuceniu projektu uchwały był Zygmunt Banasiak, wiceprzewodniczący Rady Miejskiej. Prawdopodobnie przypadkowo zsunął palec z tabletu, zaznaczając opcję „wstrzymuję się od głosu” zamiast zagłosować „za”.

CZYTAJ: Kredytu nie będzie, czyli historia słów: „Zygmunt, coś ty zrobił?”

Kredyt wysokości do 10 milionów złotych ma być kredytem długoterminowym i wzięty zostanie w ramach sfinansowania planowanego deficytu budżetowego miasta. Spłata miałaby zostać rozłożona na lata 2020-2027.

Po burzliwej dyskusji, radni przegłosowali projekt uchwały. 12 radnych było „za”, 9 było „przeciw” i nikt nie wstrzymał się od głosu.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

12 KOMENTARZE

 1. Cytat z filmu M.Piwowskiego „Rejs” idealnie wpisuje się w dzisiejszą „debatę”:
  ” Każdy może, prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczanie do krytyki, panie, to nikomu tak nie podoba się, więc dlatego z punktu mając na uwadze, że ewentualna krytyka musi być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie… tych naszych, prawda, punktów, które stworzymy.”

 2. No i hulaj dusza piekła nie ma. teraz władza zaciera rączki można znowu puścić 10 milionów przecież spłacać będą następcy..

 3. Obejrzałem sesję. Co to było? Sliwiński zachowuje się jak jedyny sprawiedliwy wśród narodów. Pani prezydent nie umie zarządzać miastem, 100 razy planuje sprzedaż tych samych gruntów radni zwracają uwagę na brak informacji z czego ten kredyt będzie spłacany a tu na wniosek Sliwińskiego żeby dyskusję zamknąc. To jest skandal. Gdzie my żyjemy. Pani Klimek powinna zrezygnować ze stanowiska na które się nie nadaje

 4. Pani Prezydent opowiada jak samorządom jest ciężko. Trzeba było nie hulać finansowo, nie planować trefnych inwestycji trzeba było ostrożnie planować wydatki by dzisiaj nie trzeba było gasić pożaru

 5. Pani Klimek opowiadała również dlaczego bezprawnie pobrała ekwiwalent. Opowiada, że nie miała czasu wziąć urlopu bo tak ciężko pracowała co zaowocowało sukcesami miasta. Ja się pytam jakie to sukcesy miało miasto poza poprzywożonymi dyplomami? Urlop droga pani ma pani obowiązek wybrać i nie ma pani prawa wziąć ekwiwalentu. Proszę o informację ile dni nie było pani w urzędzie? Proszę powiedzieć jakie to korzyści są z Pani wyjazdów do Chin, Strasburga, konferencje nie wiadomo o czym. Pani obowiązkiem jest pracować w mieście , dla miasta wyjeżdżając od czasu do czasu do ministerstwa, do urzędu marszałkowskiego czy innych instytucji, które współpracuja z miastem. Dlaczego pani nie powiedziała, że ten pani urlop zakwestionowało RIO. Tam tez ma pani wrogów??

 6. Trochę żal.W poprzedniej kadencji też było nie dopuszczanie do głosu ,zamykanie ust radnym,przerywanie wypowiedzi i co role się zmieniły a standardy pozostały? Szkoda trochę ” Przyjazny Ostrowie”.Widocznie u Polaków tak już pozostanie oko za oko…

 7. Jak pokazuje życie wybory lokalne i w Polsce ten sam błąd społeczeństwa
  Społeczeństwo niedojrzałe z brakiem rozeznania politycznego dokonuje takich wyborów. Poza tym brak faktycznie alternatyw wyborczych! Więc wybiera się bezkrytycznie nr 1 na liście wyborczej

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick