Ostrów Wielkopolski ma nowego skarbnika. Wiemy, kto to

0
Michał Żabiński nowym skarbnikiem miejskim Ostrowa Wielkopolskiego. Rada Miasta powołała właśnie urzędnika na stanowisko, które obejmuje po Danucie Czajce, wieloletniej skarbniczce. Z dniem 25. stycznia przeszła ona na emeryturę. Kandydaturę Michała Żabińskiego zaprezentowała dziś radnym prezydent Beata Klimek.

Michał Żabiński przejmuje „stery” nad budżetem Ostrowa Wielkopolskiego. Jedno z najbardziej odpowiedzialnych zadań prezydent Beata Klimek postanowiła przekazać osobie, która w zakresie samorządowych finansów ma już duże doświadczenie. Rada Miasta poparła tą kandydaturę jednogłośnie.

CZYTAJ: „Pani Danko…”, „Danusiu…” – tak radni żegnali odchodzącą na emeryturę skarbnik Danutę Czajkę

Nowy skarbnik jest absolwentem Finansów i Bankowości Wyższej Szkoły Bankowej w Poznaniu, skończył także m.in. studia podyplomowe z wyceny nieruchomości w Warszawie. Od blisko 15 lat jest specjalistą w zakresie kontroli spółek prawa handlowego. Michał Żabiński rozpoczął pracę w samorządzie w 2003 roku jako kierownik Referatu Planowania i Analiz Urzędu Miasta w Jarocinie. Był odpowiedzialny m.in. za opracowywanie projektów budżetów i koordynowanie prac związanych z ich wykonaniem. Ponad 10 lat był skarbnikiem gminy Jarocin. Związany był także z samorządem Środy Wielkopolskiej. Pełnił funkcję skarbnika powiatu średzkiego od roku 2015 do wczoraj. Żabiński był członkiem rad nadzorczych wielu spółek, na przykład spółki Jarocin Sport czy Jarocińskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego.

Na stanowisko miejskiego skarbnika Ostrowa Wielkopolskiego prezydent miasta nie zaproponowała żadnej innej kandydatury. – Michał Żabiński ma niezbędne doświadczenie w operowaniu finansami miejskich spółek i samorządów – powiedziała Beata Klimek do radnych wnioskując o poparcie kandydatury.

Pracę w ostrowskim magistracie Michał Żabiński rozpocznie natychmiast. Zastąpi Danutę Czajkę, która na tym stanowisku pracowała przez 12 lat.

redaktor wlkp24.info
paulina.szczepaniak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick