“Pani Danko…”, “Danusiu…” – tak radni żegnali odchodzącą na emeryturę skarbnik Danutę Czajkę

2
Danuta Czajka, wieloletnia skarbnik Ostrowa Wielkopolskiego odeszła na emeryturę. 22 radnych było "za" podjęciem takiej uchwały. Nikt nie był przeciwny ani nie wstrzymał się od głosu. Mimo zgodności w głosowaniu, emocji i łez nie brakowało.

– Pani Danko, coś się kończy, coś zaczyna. Od 2007 trzymała pani wodze budżetowej fantazji niejednego prezydenta i samorządowca, który zawsze miał jakieś oczekiwania. I dzięki temu, że trzymała pani je w ryzach i zbudowała z zespołem podwaliny, mogło się w Ostrowie wydarzyć tyle dobrego. Dziękujemy za te 12 lat ciężkiej pracy. Życzymy dużo zdrowia, żeby na zasłużonej emeryturze zrealizowała pani wszystkie plany i marzenia, które przez tyle lat musiała pani odkładać – powiedział radny Jakub Paduch, dziękując Danucie Czajce za lata pracy.

Dotychczasowa skarbnik postanowiła przejść na emeryturę. Aby mogła to zrobić, rada musiała przegłosować odpowiednią uchwałę. 22 rajców było “za”. Nikt nie wstrzymał się od głosu i nie zagłosował “przeciwko”. – Droga Danko, wiesz dobrze ile ci zawdzięczamy i my i lokalna społeczność. Chcę podziękować w imieniu tych wszystkich radnych, z którymi miałaś okazję współpracować. Dziękujemy Ci za to, ile zrobiłaś dla naszego miasta – dodał Andrzej Baraniak, sekretarz Miasta Ostrowa Wielkopolskiego. – Język urzędowy jest okropny, ale taki jest tytuł uchwały. Musieliśmy użyć słowa „odwołaniem” – usprawiedliwiał siebie i radnych przewodniczący Jarosław Lisiecki.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

2 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick