Ostrów. Są dwie nowe stacje roweru miejskiego. Jeszcze we wrześniu powstaną cztery kolejne

6
Ostrowski Rower Miejski cieszy się coraz większą popularnością. Po oddaniu z początkiem września do użytku dwóch kolejnych stacji, zainteresowanie jednośladami powinno wzrosnąć jeszcze bardziej. Kolejne miejsca, gdzie można wypożyczyć rowery to Piaski-Szczygliczka i Kozi Borek, ale to nie koniec. Do końca tego miesiąca będzie można je wypożyczyć jeszcze w czterech miejscach.

Pierwsze dwie stacje Ostrowskiego Roweru Miejskiego (20 jednośladów) powstały w 2017 roku i zostały dobrze przyjęte przez mieszkańców Ostrowa Wielkopolskiego. Władze miasta postanowiły więc pójść za ciosem i postawić kolejne miejsca, w których będzie można wypożyczyć jednoślady.

>> Obserwuj nas również na Instagramie! <<

W zakończone właśnie wakacje oddano do użytku trzecią stację rowerową – w Parku Północnym, a od początku września mieszkańcy mogą korzystać z dwóch kolejnych: na Piaskach-Szczygliczce i na Kozim Borku. Do dyspozycji jest zatem kolejnych 16 rowerów. Docelowo władze Ostrowa Wielkopolskiego planują postawić 9 stacji z 76 rowerami.

Kolejne cztery stacje we do końca września

Lokalizacjami, w których jeszcze we wrześniu mają pojawić się rowery miejskie, będą: ul. Głogowska, pętla przy ul. Grabowskiej, ul. Chłapowskiego (w pobliżu Urzędu Skarbowego) oraz al. Powstańców Wielkopolskich (przy Urzędzie Miejskim). Władze miasta planują zainstalować w przyszłym roku kolejne dwie stacje. Jedna ma stanąć na rynku, a druga przy budowanym właśnie centrum przesiadkowym między ulicami Wojska Polskiego a Dworcową.

Ostrowski Rower Miejski w liczbach

W ostrowskim systemie zarejestrowało się ponad 1200 osób. Tylko w tym sezonie wypożyczyły one rowery ponad 4 tysiące razy.

ZOBACZ TEŻ: Od lipca Kaliski Rower Miejski ma nowe stacje

Jak wypożyczyć rower?

Należy się zarejestrować na stronie OstrowskiRowerMiejski.pl i doładować konto a co najmniej 10 zł. Z tej kwoty będzie pobierana opłata za wypożyczenia. Jeśli posiadamy konto zarejestrowane w innym mieście, także możemy wypożyczyć rower w Ostrowie.

Kolejną czynnością jest wpisanie na terminalu swojego numeru telefonu, kodu PIN oraz numeru wypożyczanego roweru. Warto pamiętać, że pierwsze 4 godziny każdego wypożyczenia jest bezpłatne.

ZOBACZ TEŻ: Ostrów. Stacje naprawy rowerów już działają!

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

6 KOMENTARZE

  1. Przy tak małej ilości stacji (2) i braku ich łatwego skomunikowania to 1200 osób i 4000 wypożyczeń to bardzo dużo. To co się będzie dziać teraz 🙂 kiedy poruszanie się rowerem w końcu nabiera sensu. Jeszcze przygotować stacje w kilku miejscach i będzie naprawdę rewelacyjnie

    • 1
      1

      Bo małe miasta ślepo naśladują rozwiązania z dużcyh miast, mimo iż problemy jednych i drugich sa różne. Ale tak jest łatwiej. Udajemy, ze rozwiązujemy jakies problemy. Kto do pracy pojedzie wypożyczonym rowerem zamiast swoim autem? Ręka do góry.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick