Ostrów pożegnał Lecha Topolana

3
Fot. fanpage prezydent Beaty Klimek
Lech Topolan spoczął w sobotę na cmentarzu przy Kościele Najświętszego Zbawiciela w Ostrowie Wielkopolskim. Wcześniej odprawiona została msza św. żałobna właśnie w tej świątyni. Oprócz najbliższych wzięli w niej udział m.in. przedstawiciele najwyższych władz miasta i powiatu, delegacje wielu organizacji, przyjaciele, znajomi oraz mieszkańcy.

W asyście policji i przedstawicieli Centry Ostrów Wielkopolski odbył się pogrzeb Lecha Topolana – byłego przewodniczącego i wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej Ostrowa Wielkopolskiego, radnego, a także sportowca i działacza sportowego związanego przez wiele lat właśnie z ostrowską Centrą.

Lech Topolan zmarł po tym, jak samochód osobowy, który prowadził, zderzył się z TIR-em. Do wypadku doszło w poniedziałek 29 lipca wczesnym popołudniem na ul. Wybickiego w Ostrowie Wielkopolskim. Po przewiezieniu do szpitala, poszkodowany kierowca, którym był właśnie Lech Topolan, zmarł.

CZYTAJ TEŻ: Znajomi i przyjaciele wspominają tragicznie zmarłego Lecha Topolana. „Nie mogę w to uwierzyć”. „Niedowierzanie”. „Przecież tyle miałeś planów”

Urodził się 26 marca 1946 roku w Zacharzewie. Ukończył technikum kolejnictwa, pracował jako kierownik Wydziału Ruchu Drogowego w ostrowskiej policji. Przez wiele lat był związany z Centrą Ostrów Wielkopolski jako zawodnik i działacz. Jego następcy nadali mu tytuł honorowego prezesa. Interesował się nie tylko sportem, ale też polityką. Był radnym Ostrowa Wielkopolskiego przez pięć kadencji (III – VII). Na przestrzeni lat pracy w samorządzie pełnił funkcję przewodniczącego (2005-2006) i wiceprzewodniczącego rady (2002-2005 oraz przez część minionej kadencji), a także Przewodniczącego Komisji Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego (III i VI kadencja).

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

3 KOMENTARZE

  1. Chciałem syna wysłać na naukę do stolarza robiącego trumny, ale z tego co widzę, to lepiej żeby opanował garncarstwo.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick