Ostrów. Pasażerowie MZK kupią bilet przez telefon

0
Ma być szybko, wygodnie i bez oczekiwania na zakup biletu u kierowcy. Od poniedziałku - 18 lutego osoby podróżujące autobusami MZK w Ostrowie Wielkopolskim mogą kupić bilet przez telefon. Wystarczy, że na swoich smartfonach z systemem Android czy IOS zainstalują aplikację moBILET.

„moBILET” to system dystrybucji w strefach płatnego parkowania, ale nie tylko. Firma już od kilku lat świadczy usługi na terenie Ostrowa Wielkopolskiego właśnie w zakresie płatnego parkowania. Od poniedziałku uruchomiła również możliwość zakupu biletów komunikacji miejskiej przez telefon. Wystarczy posiadać telefon komórkowy z dostępem do Internetu. Kolejnym krokiem jest zainstalowanie bezpłatnej aplikacji, bezpośrednio z poziomu sklepu z dedykowanymi aplikacjami oraz zarejestrowanie się. Do rejestracji potrzebny jest e-mail oraz stworzenie hasła – tłumaczy Mateusz Wojtczak z firmy moBILET.

Po zainstalowaniu aplikacji musimy ustanowić jeszcze źródło płatności. Sam zakup biletu trwa kilka sekund. – Po wyborze przycisku „komunikacja miejska”, dodajemy Ostrów Wielkopolski, wybieramy bilet jaki nas interesuje. W przypadku zakupu biletu jednorazowego konieczne jest tylko podanie numeru linii, a w przypadku biletów okresowych jak i tych na określoną trasę, musimy dodatkowo podać na jakiej trasie ważny ma być ten bilet. Internet potrzebny jest nam tylko do zakupu. Później bilet przechowywany jest wewnątrz telefonu. Pasażer będzie musiał się nim okazać w czasie kontroli. Nie doliczamy żadnych kosztów związanych z użytkowaniem aplikacji – dodaje przedstawiciel firmy.

Pomysł nie jest zupełnie nowy ponieważ wcześniej podobną opcję Miejski Zakład Komunikacji Miejskiej udostępniał poprzez aplikację CallPay. – Z racji tego, że ta współpraca się zakończyła, musieliśmy poszukać nowego dostawcy. Płatność przez aplikację CallPay odbywała się poprzez wysłanie sms’a z odpowiednim numerem linii. Teraz ta metoda jest uproszczona, ponieważ gdy zasilimy konto, wybieramy rodzaj biletu, linię jaką się poruszamy i praktycznie to są wszystkie informacje, które pasażer musi podać podczas podróżowania naszymi autobusami – powiedział Jakub Kubera, specjalista ds. obsługi klienta w MZK.

Miejski Zakład Komunikacji w Ostrowie Wielkopolskim posiada prawie sześćdziesiąt autobusów, które codziennie pojawiają się na drogach powiatu ostrowskiego i nie tylko.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick