Ostrów. Od 1 lipca biletu autobusowego u kierowcy nie kupisz!

2
Od 1 lipca nie kupisz już biletu u kierowcy autobusu. Wszystko w ramach wprowadzania do komunikacji miejskiej biletomatów. Mają one odciążyć kierowców, którzy do tej pory oprócz jazdy, byli zajęci sprzedażą biletów. To wydłużało czas jazdy.

Biletomaty są stopniowo wprowadzane od 1 czerwca. Znajdują się nie tylko w autobusach, ale też przy większych przystankach. Obsługa biletomatu nie jest trudna i warto się z nią zapoznać. Od 1 lipca, bilet kupimy u kierowcy tylko w przypadku awarii lub braku biletomatu.

Biletomaty pojawią się w 50 autobusach i na pięciu przystankach. – Automaty w autobusach sprzedają już skasowane bilety jednorazowe normalne lub ulgowe. Za taki bilet pasażer może zapłacić gotówką (bilonem) lub przy użyciu bezstykowej karty płatniczej. Biletomaty wydają resztę – tłumaczy Janusz Marczak, prezes Miejskiego Zakładu Komunikacji.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

2 KOMENTARZE

  1. Dlaczego film instruktażowy został zrobiony w stojącym autobusie skoro wiadomo że podczas zakupu biletów autobusy będą w ruchu. Proszę przygotować również taki film. Mam nadzieję, że w niedługim czasie pojawią się miejsca siedzące przy biletomatach w autobusach celem bezpiecznego zakupu biletu. w obecnej sytuacji zakup biletów jest niewygodny i w wielu przypadkach niebezpieczny. Proszę spróbować kupić bilet w poruszającym się autobusie (sam byłem świadkiem gdy ok 60letnia osoba kupiła bilet gdy autobus zatrzymał się aby wpuścić sporą ilość osób a był to czwarty przystanek od wejścia do autobusu

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick