Ostrów. Biletomaty już od czerwca!

4
Dobra informacja dla tych, którzy często korzystają z komunikacji miejskiej. Od czerwca nie trzeba będzie stać w kolejce po bilet u kierowcy. Zarówno na ulicach, jak i w autobusach ostrowskiego MZK pojawią się biletomaty. To część dużego projektu usprawniającego transport miejski w Ostrowie Wielkopolskim.

Biletomaty pojawią się w 50 autobusach i na pięciu przystankach: na ulicy Konopnickiej, Raszkowskiej, Głogowskiej, na Placu 23 Stycznia oraz na Centrum Przesiadkowym. – Automaty w autobusach będą sprzedawać już skasowane bilety jednorazowe normalne lub ulgowe. Za taki bilet pasażer będzie mógł zapłacić gotówką (bilonem) lub przy użyciu bezstykowej karty płatniczej. Biletomaty będą wydawać resztę – tłumaczy Janusz Marczak, prezes Miejskiego Zakładu Komunikacji.

Każdy z biletomatów autobusowych będzie usytuowany na środku pojazdu. Do końca czerwca 2019 roku pasażerowie będą mogli jeszcze nabyć bilet u kierowcy, jednak od lipca nie będzie już takiej możliwości, za wyjątkiem awarii lub braku urządzenia w pojeździe (np. w autobusach innych niż niskopodłogowe). Właściciele Ostrowskiego Biletu Elektronicznego będą mieli także możliwość doładowania karty w nowych biletomatach. – Pasażer, który posiada bilet elektroniczny na karcie OBE będzie mógł sprawdzić w urządzeniu stan swojego konta i ważność biletu. Dodatkowo dostępna będzie tu funkcja „przegrania” biletu okresowego zakupionego przez Internet – dodaje Marczak.

Czerwiec ma być miesiącem przejściowym. Wtedy będzie można zakupić bilet zarówno u kierowcy, jak i w biletomatach. Zakup biletu w nowych urządzeniach ma być czynnością prostą, niewymagającą poświęcania zbyt wiele czasu. Będą one obsługiwane także w angielskim, niemieckim, francuskim oraz rosyjskim.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

4 KOMENTARZE

  1. Becia niby taka nowoczesna, a wydaje pieniądze na biletomaty, kanarów, a i tak musi dotować z pieniędzy publicznych transport dla seniorów o których tak niby dba. O Centrum Przesiadkowym, które jest bublem i podraża komunikację miejską nie wspomnę, bo przecież ta pani musiała uzasadnić obecność lewackiego spadochroniarza, który to wymyślił ten cud dla ostrowian. A jakby komuś się chciało komentować mój wpis to proponuję ten link. Zresztą Mikołajczyk który przegrał z Carycą też proponował ostrowianom takie rozwiązanie https://bezprawnik.pl/darmowa-komunikacja-miejska-w-39-miastach-i-powiatach-polski/

  2. Te biletomaty były już zakupione przed rozstrzygnięciem wyborów samorządowych. Więc nie było opcji, żeby Pani Beata Klimek je przegrała!

  3. Przy wygranej Mikołajczyka komunikacja miejska miała być za darmo i biletomaty byłyby potrzebne jak piąte koło u wozu. No ale ostrowianie wybrali jak wybrali. Muszą płacić za przejazd i za zakup i serwis tych urządzeń, no i kanary mają pracę, to być może Caryca wiedziała co robi.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick