Ostrów. Będzie zbiornik retencyjny. Wiemy, kiedy ogłoszenie przetargu

8
W Ostrowie powstanie zbiornik retencyjny. To już przesądzone - mówią władze miasta, które w związku z planowaną inwestycją zwołały w poniedziałek konferencję prasową.

Przedstawiciele ostrowskiego urzędu zwołali w poniedziałek konferencję prasową, by ogłosić plan budowy zbiornika retencyjnego przy ul. Torowej w Ostrowie Wielkopolskim. Czy pomoże on w zapobiegnięciu takim sytuacjom, jak ta, która miała miejsce na początku lipca? Wtedy wiele ulic w Ostrowie zostało zalanych po gwałtownej ulewie, która przeszła nad miastem.

>> Obserwuj nas również na Instagramie! <<

Inwestycja ma pochłonąć ok. 4,5 mln zł, a 3 mln zł będzie pochodzić z funduszy unijnych, które udało się pozyskać spółce Wodkan. Przetarg na budowę zbiornika ma zostać ogłoszony w sierpniu. W tym samym miesiącu przedstawiciele spółki planują ogłosić jeszcze jeden przetarg. Tym razem dotyczący budowy dużych kolektorów deszczowych o średnicy 1200 mm, która ma pochłonąć 3,8 mln zł.

ZOBACZ TEŻ: W Ostrowie nie będzie podtopień? Wodkan dostał 3 mln zł

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

8 KOMENTARZE

  1. Zbiornik budowany przez Miasto,czy przez Wodkan ???Kto oglasza Przetarg???Miasto nie aplikowalo o srodki a chwali sie;Co to jest ??????

  2. Ten zbiornik powinien jako ostatni powstawać,aby nagromadzić zebraną z całego miasta wodę.A takie pitolenie ,że to pomoże raczej nie jest niczym mądrym. Wpierw drożność,potem reszta

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick