DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.

Osiem drużyn z regionu zagra w Kobylej Górze

Patron Turnieju to znany i ceniony działacz piłkarski. Urodził się 18 stycznia 1922 r. w Żytyniu-Cukrowni na Wołyniu. Sportowo związany w okresie międzywojennym z Cracovią i Wisłą, a później z kaliskim Startem i Calisią. Przez ponad przez dekadę od roku 1978 pełnił funkcje prezesa Kaliskiego OZPN. Honorowy Prezes Kaliskiego OZPN. W uznaniu zasług położonych na rzecz popularyzacji piłki nożnej, gen. Edward Pastuszek decyzją Walnego Zgromadzenia PZPN, otrzymał godność Członka Honorowego Polskiego Związku Piłki Nożnej. Zapisał się w pamięci jako życzliwy futbolowi i środowisku działacz.

Do udziału w Turnieju zaproszonych zostało osiem drużyn okręgu kaliskiego. Mecze eliminacyjne rozegrane będą w dwóch grupach. W grupie I znalazły się zespoły: Jaroty Jarocin, Polonii Kępno, Piasta Kobylin i Zefki Kobyla Góra. W drugiej grupie zagrają: Centra Ostrów Wlkp., Victoria Ostrzeszów, Orzeł Mroczeń i LZS Doruchów.

Turniej rozegrany zostanie w Hali Sportowej przy Szkole Podstawowej w Kobylej Górze przy ul Tetmajera 1. Początek Turnieju o godz. 11:00, faza finałowa rozpocznie się o godz. 14:45

Zwycięzca tegorocznej edycji Turnieju Pastuszka, uzyska prawo reprezentowania naszego Okręgu w Turnieju Wyzwoleńczym organizowanym przez Wielkopolski ZPN z okazji setnej rocznicy Powstania Wielkopolskiego, który rozegrany zostanie 18 grudnia w poznańskiej Arenie.

Napisz do autora

Skomentuj ten wpis jako pierwszy!

Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz