Organizują pokoje dla służby zdrowia. Ty też możesz pomóc!

0
Fot. Fanpage Pawła Rajskiego
Hotel w Pleszewie oraz pokoje w Bursie Szkolnej w Ostrowie Wielkopolskim - taka też pomoc płynie dla pracowników służby zdrowia. Ci, którzy na co dzień są na pierwszej linii frontu w walce z koronawirusem, a chcą odpocząć i nie narażać swoich bliskich, mogą zająć taki pokój. Pomóc mogą także mieszkańcy Ostrowa udostępniając np. wolne mieszkania białemu personelowi.

W Pleszewie do pomocy przyłączyło się Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Pleszewie. Placówka oddała bowiem do dyspozycji m.in. lekarzom, pielęgniarkom i ratownikom medycznym hotel “Pod Plantami”. To kilkadziesiąt pokoi, które mają własne łazienki, dostęp do Internetu, telefonu i telewizji. – Chcemy  w tych trudnych chwilach wesprzeć personel  z Pleszewskiego Centrum Medycznego, bo wszyscy wiemy, z jakimi problemami się dzisiaj mierzy. Decyzja była o tyle prosta, że dysponujemy odpowiednimi warunkami i bazą noclegową, którą możemy udostępnić na czas trwania pandemii.– tłumaczy  Żaneta Pawlak, kierownik Internatu.

Tam personel będzie mógł odpocząć przed kolejnymi dyżurami w szpitalu. Całą akcję koordynuje pleszewskie starostwo, któremu podlega Pleszewskie Centrum Medyczne.

fot.CKiW OHP

CZYTAJ TAKŻE: DPS w Pleszewie częściowo zamknięty! 261 osób na kwarantannie

Pokoje dla białego personelu oddała także do użytku Bursa Szkolna w Ostrowie Wielkopolskim. – Jako powiat pokryjemy koszty pobytu! Są to niedawno wyremontowane pokoje z własnymi węzłami sanitarnymi, wyposażone w niezbędne sprzęty, także z osobnym wejściem – poinformował Paweł Rajski, starosta ostrowski za pośrednictwem mediów społecznościowych. 

Pokoje są dostępne niemal od zaraz. Jednocześnie władze powiatu podkreślają, że nie jest to miejsce kwarantanny! – Być może ktoś chciałby także w ten sposób wesprzeć naszych medyków? Ma wolne mieszkanie, dom? – pyta starosta i prosi o kontakt w wiadomości prywatnej na fanpage’u Pawła Rajskiego.

Przyłączamy się do akcji i oferujemy miejsca noclegowe dla przedstawicieli służb medycznych z naszego szpitala. Dla…

Opublikowany przez Paweł Rajski Sobota, 4 kwietnia 2020

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick