DPS w Pleszewie częściowo zamknięty! 261 osób na kwarantannie

3
Fot. DPS Pleszew
145 podopiecznych i 21 osób z personelu Domu Pomocy Społecznej w Pleszewie zostało poddanych kwarantannie. To pokłosie wykrycia koronawirusa SARS-CoV-2 u pielęgniarki, która miała kontakt z personelem DPS-u. To czwarta osoba z powiatu pleszewskiego, u której wykryto patogen.

Zakażona pielęgniarka miała kontakt z personelem DPS-u, stąd obawa, że koronawirus mógł się rozprzestrzenić. Dlatego kwarantanną objęto szeroką grupę osób. Zamknięto dwa oddziały, na których przebywa 145 podopiecznych. Kwarantannie poddano także 21 osób z personelu. – Dzisiaj i jutro będą pobierane próbki, które pojadą do Poznania. Myślę, że w środę po południu albo w czwartek od rana poznamy wyniki – mówi portalowi wlkp24.info Maciej Wasielewski, starosta pleszewski.

CZYTAJ: Raz piłką, raz papierem toaletowym. Futbolowy challenge podbija internet

Nie ma obaw, że podopieczni – o ile zdążyli się zakazić – przekazali patogen członkom swoich rodzin, ponieważ od dłuższego czasu obowiązuje zakaz odwiedzin. – Do tej pory nikt nie mógł opuszczać terenu DPS-u, a teraz dodatkowo obowiązuje zakaz opuszczania pokojów – dodaje. Nadal bez utrudnień pracują pozostałe oddziały: dla alkoholików, przy ul. Malińskiej oraz w Fabianowie.

– Na tę chwilę w powiecie pleszewskim są cztery zakażone osoby, ale sytuacja jest dynamiczna. Codziennie decyzją sanepidu są izolowane kolejne osoby wśród nich wielu powracających z zagranicy. Zaczyna nam powoli brakować miejsc kwarantannowych dla nich. Mamy do dyspozycji 20 takich miejsc utworzonych w uzgodnieniu z wojewodą wielkopolskim – wyjaśnia starosta Wasielewski.

Dobre wieści napływają natomiast z pleszewskiego szpitala. Pozytywny wynik na obecność koronawirusa potwierdzono u ratownika medycznego, który przechodzi COVID-19 bezobjawowo i przebywa na kwarantannie. Pozostałych ok. 50 testów wykazało wynik ujemny.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

3 KOMENTARZE

  1. Starosta pleszewski Wasilewski kłamie w żywe oczy nikomu do tej chwili A jest godz.22 Dnia 7.04.2020,nikomu z pracowników nie pobrano żadnej próbki , jak i mieszkańcom

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick