Oni poznali swój powiat

0

Przez kilka miesięcy odkrywali najpiękniejsze miejsca swojej małej ojczyzny, tworząc turystyczne projekty. Teraz podzielili się nimi z innymi uczniami – mowa o uczestnikach Szkolnego Powiatowego Konkursu Turystycznego „Poznaj Swój Powiat”.  Dziś odbyło się podsumowano jego trzeciej edycji.

Tegoroczna edycja była wyjątkowa zarówno pod względem ilości zgłoszeń i atrakcyjności nadesłanych prac. Łącznie wpłynęło 46 prac. O 8 więcej niż w ubiegłym roku. W  pracę zaangażowało się 200 uczniów i ponad 40 nauczycieli. Zadaniem uczestników było opracowanie dokumentacji z przeprowadzonej wycieczki lub imprezy turystyczno-krajoznawczej. Prace miały charakter albumu, fotorelacji lub multimedialnej prezentacji. 

W tym roku główna nagroda 1000 złotych powędrowała do grupy uczniów z Zespołu Szkół Technicznych w Ostrowie za nowoczesny przewodnik po zakamarkach powiatu ostrowskiego przedstawiony za pomocą nowoczesnego systemu generatora kodów QR.

Przygotowane przez uczniów prace z powodzeniem mogą posłużyć innym szkołom, a planów wycieczek nie powstydziłby się nawet Koła Turystyczne i zawodowi przewodnicy. Organizatorem konkursu była: Rada Powiatu Ostrowskiego i Starostwo Powiatowe w Ostrowie Wielkopolskim.

W materiale filmowym wypowiadali się:

Mikołaj Aleksandrzak – I miejsce, Zespół Szkół Technicznych w Ostrowie Wlkp.

Paweł Hnatyk – I miejsce, Zespół Szkół Technicznych w Ostrowie Wlkp.

Aneta Franc – pomysłodawca konkursu
 
Dariusz Pryczak – członek komisji konkursowej
 
Anna Kiełtyka – III miejsce, Szkoła Podstawowa w Sobótce
 
Olga Kiełtyka – III miejsce, Szkoła Podstawowa w Sobótce
 
Natalia Szymankiewicz – III miejsce, Szkoła Podstawowa w Sobótce
 
redaktor wlkp24.info
poczta@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick