OKS 1926 i wokalista Bartek Wrona zachęcają do pomocy Maksiowi [WIDEO]

0
Sobotni V Halowy Turniej OKS Cup będzie poświęcony zbiórce pieniędzy na leczenie Maksia Mareckiego - 9-latka z Ostrowa Wielkopolskiego, który walczy z nwrotem nowotworu - neuroblastomą IV stopnia z przerzutami. Do pomocy zachęca też poznański wokalista Bartek Wrona znany m.in. z polskiej wersji przeboju "One in a milion".

Były wokalista boysbandu Just 5, a teraz kontynuujący karierę solową – Bartek Wrona włączył się w apel o pomoc Maksiowi Mareckiemu. U 9-latka z Ostrowa Wielkopolskiego zdiagnozowano trzecią wznowę nowotworu. Chłopiec walczy z neuroblastomą IV stopnia z przerzutami. Potrzeba jeszcze ponad 850 tys. zł. „Dlatego proszę was o udostępnienie zbiórki i mam nadzieję, że razem uda nam się pomóc Maksiowi” – mówi piosenkarz znany m.in. z polskiej wersji przeboju sprzed lat zatytułowanego „One in a milion”.

Pod koniec stycznia 2023 dobiegła końca zbiórka 2,5 mln zł na pokrycie kosztów leczenia poza granicami Polski. Pierwsza zbiórka pozwoliła na sfinansowanie immunoterapii w Barcelonie. Druga – na dalsze leczenie i podanie szczepionki w Stanach Zjednoczonych, która miała zapobiec kolejnej wznowie. Okazało się jednak, że stan zdrowia tego dzielnego wojownika pogorszył się, co odnotowali lekarze. „Dlaczego… Dlaczego nas to spotyka, dlaczego po raz kolejny musimy stanąć do walki o życie naszego synka? Tak bardzo potrzebujemy Waszej pomocy!” – napisali rodzice na stronie zbiórki w serwisie Siepomaga.

Cel trwającej zbiórki został osiągnięty w niespełna 65 proc. To oznacza, że uzbierano nieco ponad 1,5 mln zł. Potrzeba kolejnych 850 tys. zł. Trwa walka z czasem, by uratować Maksia. Na początku miesiąca chłopiec rozpoczął kolejny cykl przyjmowania chemii. Rodzice nie liczą już, który to w życiu ich dziecka. „Już odczuwa osłabienie, brak apetytu, brak sił, a my nie możemy nic zrobić, tylko być… Kolejna walka przed nami, ostatnie dni to rollercoaster, ale w onkoświecie niczego nie można być pewnym… Samopoczucie różne… Psychicznie nie najlepiej… Maksiu już wie, co go czeka, że za chwilę wypadną mu włosy… Bardzo to przeżywa, a my razem z nim…” – czytamy dalej.

OKS Cup dla Maksia

W zakrojoną na szeroką skalę pomoc dla Maksia Mareckiego włączył się także Ostrowski Klub Sportowy 1926, który zaprasza na sobotni V Halowy Turniej OKS Cup. Podczas charytatywnej rywalizacji będzie można pomóc chłopcu dokładając cegiełkę do sfinansowania jego niezwykle kosztownego leczenia. „Nie przechodźcie obojętnie. Maks walczy z najgroźniejszym przeciwnikiem, a my zawalczmy o pieniądze na leczenie, by choć ten stres nie ciążył na chłopcu” – piszą organizatorzy.

Turniej odbędzie się w sobotę, 18 marca i potrwa od 9.00 do 16.00. Miejscem sportowej rywalizacji zostanie hala przy Szkole Podstawowej nr 14 (ul. Krotoszyńska 171) w Ostrowie Wielkopolskim.

Jak pomóc Maksiowi Mareckiemu?

LINK DO ZBIÓRKI
LINK DO AUKCJI DLA MAKSIA

V Halowy Turniej OKS Cup – oficjalny plakat

materiały organizatora
sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick