Okradli sklep. W ich złapaniu pomogli klienci

0
zdjęcie poglądowe
Nawet siedem i pół roku więzienia - taką karę mogą otrzymać trzej mężczyźni, którzy okradli sklep z elektronarzędziami w Jarocinie. Do zatrzymania złodziei doszło dzięki pomocy klientów będących świadkami kradzieży.

Do zdarzenia doszło w jednym z jarocińskich marketów z elektronarzędziami. Mężczyzna będący na zakupach zauważył, że dwóch podejrzanych zabiera towar z półek i zamiast udać się do kasy, kierują się w stronę ogrodzenia. Ten natychmiast powiadomił ochronę i wołając do pomocy przypadkowego klienta, ruszyli w pościg za złodziejami.

CZYTAJ TEŻ: Miał ze sobą 4 kilogramy dopalaczy. Został aresztowany

Okazało się, że złodziei było trzech, a w szamotaninie podczas zatrzymania, jednemu udało się uciec. Nie trwało to długo, bo szybko został ujęty przez policjantów. Cała trójka trafiła do aresztu. – Jeden z mężczyzn, 34-letni mieszkaniec Jarocina to recydywa. Ma już na swoim koncie wyroki za podobne kradzieże. W związku z tym grozi mu kara nawet do ponad siedmiu lat więzienia. Pozostali zatrzymani to 52-latek i 36-latek również z Jarocina. Oni mogą spędzić w więzieniu do pięciu lat – powiedziała portalowi asp. Agnieszka Zaworska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Jarocinie.

Skradziony towar o wartości 1400zł udało się odzyskać i wrócił na sklepowe półki.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick