Miał ze sobą 4 kilogramy dopalaczy. Został aresztowany

1
Od 21 sierpnia obowiązuje nowelizacja ustawy, która traktuje posiadaczy środków psychoaktywnych, jak dilerów narkotyków. Do takich zalicza się 34-latek z Kalisza, u którego znaleziono cztery kilogramy niedozwolonych substancji. Mężczyzna został aresztowany i w areszcie poczeka na proces.

Funkcjonariusze zostali wezwani na kaliskie osiedle Korczak do interwencji przy awanturze domowej. Na klatce schodowej zauważyli siedzącego na schodach mężczyznę, a obok niego kartonowe pudła. W jednym z nich zauważyli susz roślinny. – Wstępne badanie substancji testerem narkotykowym, wykazało obecność metaamfetaminy. Mężczyzna przyznał się, że nasączył susz jedną z substancji, która widnieje w spisie jako zakazana – informuje mł. asp. Anna Jaworska-Wojnicz z kaliskiej Komendy Miejskiej Policji.

CZYTAJ: Dopalacze od dzisiaj są narkotykami

Okazuje się, że mężczyzna oprócz posiadania narkotyków, uszkodził też dziewięć pojazdów w lipcu tego roku. Jego sprawą zajęła się Prokuratura Rejonowa w Kaliszu. 34-latek został aresztowany na okres trzech miesięcy i poczeka na dalszy rozwój sprawy.

Dopalacze to środki psychoaktywne mogące być nawet do tysiąca razy silniejsze od tradycyjnych narkotyków. Miesiąc temu w Ostrowie Wielkopolskim doszło do tragicznego zdarzenia z dopalaczami w tle. Zmarł wtedy 24-latek, a dwie nastolatki trafiły do ostrowskiego szpitala.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick