Okradł kolegę, podpisał fikcyjne umowy i wyłudził drogie smartfony

0

Wyłudził od firm telekomunikacyjnych ponad 10 tys. złotych, co więcej, zrobił to posługując się dowodem osobistym, który ukradł koledze. 34-letni mieszkaniec gminy Jarocin legitymował się skradzionym dokumentem, fałszował podpis i zawierał umowę na abonament ze smartfonem z górnej półki. Schemat powtarzał się sześciokrotnie, a oszustowi grozi 8 lat więzienia.

34-latek działał w perfidny sposób. W czerwcu 2015 roku ukradł swojemu znajomemu portfel wraz z dowodem osobistym. W ciągu kilku dni podpisał z kilkoma firmami umowy na świadczenie usług telekomunikacyjnych spakietowanych ze smartfonem. Jego wybór padał zawsze na aparaty wysokiej klasy. Mężczyzna okazywał się skradzionym dowodem a na umowach podrabiał podpis właściciela.

Mężczyzna zawarł 6 umów, z których od początku nie zamierzał się wywiązać. Funkcjonariusze zbierali materiały i przyglądali się podejrzewanemu o przestępczy proceder mężczyźnie – informuje mł. asp. Agnieszka Zaworska, rzecznik prasowy jarocińskiej policji.

Zebranie materiału dowodowego wymagało od śledczych wielu godzin pracy, powołania biegłego i przesłuchania świadków. Także z uwagi na utrudniony kontakt z podejrzanym, który nie stawiał się na wezwania i nie przebywał w miejscu zameldowania.

Śledczy zatrzymali mężczyznę gdy mieli stuprocentową pewność, że dopuścił się przestępstwa. Policjanci, w ramach wykonanych czynności ustalili, że 34-latek posługując się danymi osobowymi swojego znajomego, po podrobieniu jego podpisu, oszukał firmy telekomunikacyjne na łączną sumę ponad 10 tysięcy zł – dodaje rzecznik.

Sprawca przyznał się do winy. Za kratkami może spędzić nawet do 8 lat. Wcześniej był już karany, między innymi za przestępstwa przeciwko mieniu.

źródło: KPP Jarocin

redaktor wlkp24.info
poczta@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick