DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.

Okradł kolegę, podpisał fikcyjne umowy i wyłudził drogie smartfony

34-latek działał w perfidny sposób. W czerwcu 2015 roku ukradł swojemu znajomemu portfel wraz z dowodem osobistym. W ciągu kilku dni podpisał z kilkoma firmami umowy na świadczenie usług telekomunikacyjnych spakietowanych ze smartfonem. Jego wybór padał zawsze na aparaty wysokiej klasy. Mężczyzna okazywał się skradzionym dowodem a na umowach podrabiał podpis właściciela.

Mężczyzna zawarł 6 umów, z których od początku nie zamierzał się wywiązać. Funkcjonariusze zbierali materiały i przyglądali się podejrzewanemu o przestępczy proceder mężczyźnie – informuje mł. asp. Agnieszka Zaworska, rzecznik prasowy jarocińskiej policji.

Zebranie materiału dowodowego wymagało od śledczych wielu godzin pracy, powołania biegłego i przesłuchania świadków. Także z uwagi na utrudniony kontakt z podejrzanym, który nie stawiał się na wezwania i nie przebywał w miejscu zameldowania.

Śledczy zatrzymali mężczyznę gdy mieli stuprocentową pewność, że dopuścił się przestępstwa. Policjanci, w ramach wykonanych czynności ustalili, że 34-latek posługując się danymi osobowymi swojego znajomego, po podrobieniu jego podpisu, oszukał firmy telekomunikacyjne na łączną sumę ponad 10 tysięcy zł – dodaje rzecznik.

Sprawca przyznał się do winy. Za kratkami może spędzić nawet do 8 lat. Wcześniej był już karany, między innymi za przestępstwa przeciwko mieniu.

źródło: KPP Jarocin

Napisz do autora

Skomentuj ten wpis jako pierwszy!

Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz