Ogromna inwestycja w Jarocinie niemalże gotowa

5
Fot. jarocin.pl
Budowa m.in. 6-torowej kręgielni oraz lodowiska warta 30 milionów złotych już niedługo zostanie zakończona. Duża, jarocińska inwestycja powstaje już od ponad dwóch lat. Urząd informuje, że pozostały już tylko prace wykończeniowe. Choć lodowisko jest już gotowe to nie mogło zostać otwarte ze względu na panującą epidemię.

O budowie m.in. lodowiska informowaliśmy już ponad dwa lata temu, kiedy budowa się rozpoczynała. Teraz śmiało można stwierdzić, że zostały ostatnie szlify. Na terenie spółki Jarocin Sport powstało lodowisko, kręgielnia na światowym poziomie, sale konferencyjne oraz salki fitness.

Lodowisko mogłoby otworzyć swoje drzwi dla mieszkańców już wcześniej, ale plany pokrzyżowała epidemia koronawirusa. – Miłośnicy łyżew będą mogli skorzystać z obiektu od listopada do marca lub kwietnia. W pozostałych miesiącach hala posłuży do organizowania wydarzeń kulturalnych m.in. koncertów, targów czy wystaw. Powierzchnia ta również będzie wykorzystywana jako boisko sportowe albo rolkowisko. Każdy znajdzie coś dla siebie. Centrum sportowo-rekreacyjne da też mieszkańcom możliwość realizowania się w innych sportach takich jak tenis stołowy, czy sporty siłowe – podnoszenie ciężarów oraz sporty walki – informuje jarociński magistrat.

Na lodowisko zaprasza rzeźba hokeisty, która stanęła na rozwidleniu ulic Żerkowskiej i Św. Ducha w Jarocinie. Cała instalacja waży 1,5 tony i ma prawie 5 metrów wysokości. Figurę wykonał artysta Michał Batkiewicz.

Budowa ogromnego kompleksu sportowo-rekreacyjnego to koszt ponad 30 milionów złotych. Gminna spółka Jarocin Sport pozyskała 3-milionowe bezzwrotne dofinasowanie ze środków Funduszu Kultury Fizycznej  na budowę lodowiska. Pieniądze pochodzą z Programu rozwoju lokalnej infrastruktury sportowej – Sportowa Polska 2020.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

5 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick