DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.

Ogólnopolskie wyróżnienie dla szkoły w Ociążu

Szkoła Podstawowa w Ociążu otrzymała wyróżnienie w ramach kampanii społecznej „Bezpieczny przejazd”. Dzięki temu może się pochwalić tytułem „Ambasadora Bezpieczeństwa”.

Placówka wzięła udział w pierwszej ogólnopolskiej edycji programu promującego odpowiednie zachowanie w okolicach przejazdów kolejowych. To na nich często dochodzi do groźnych, a nawet śmiertelnych wypadków. Uczniowie w ramach konkursu mieli za zadanie zrealizować pod opieką koordynatora (Pauliny Chwiłkowskiej) co najmniej pięciu z wyznaczonych działań promujących bezpieczeństwo na przejazdach kolejowych.

Jak mówią przedstawiciele szkoły, dzięki temu przybliżono młodzieży zagrożenia wynikające z braku ostrożności w okolicach przejazdów i zainteresowanie zasadami właściwego zachowania w tych miejscach. Wyzwaniem było zorganizowanie działań w czasie pandemii oraz nauczania zdalnego, ale udało się.

Uczniowie otrzymali nagrody i podziękowania z rąk koordynatora programu – Jarosława Chmielarza z Zakładu Linii Kolejowych w Ostrowie Wielkopolskim. Otrzymali je: Zofia Klaczyńska, Julia Guździoł, Bartosz Wawrzyniak, Zofia Banasiak i Olaf Król. Dyrektor szkoły natomiast otrzymała tablicę z certyfikatem „Ambasadora Bezpieczeństwa”, która zostanie umieszczona na budynku placówki.

Dla szkoły w Ociążu to ogólnopolskie wyróżnienie, bo jako jedna z sześciu placówek w kraju otrzymała takie wyróżnienie.

Napisz do autora

Skomentuj ten wpis jako pierwszy!

Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz