Oglądaj XLI Sesję Rady Miejskiej NA ŻYWO!

11
O godzinie 9.00 radni przystąpią do XLI Sesji Rady Miejskiej Ostrowa Wielkopolskiego. Podczas listopadowego spotkania pochylą się nad kilkoma punktami porządku obrad, m.in.: wyborem metody ustalenia opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi i ustalenia stawki takiej opłaty dla nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy. Sesję można oglądać NA ŻYWO na antenie Telewizji Proart oraz na portalu wlkp24.info.

Porządek obrad:

I Otwarcie.
II Przyjęcie porządku obrad.
III Przyjęcie protokołu z XXXIX Sesji Rady Miejskiej.
IV Sprawozdanie z działalności Prezydenta Miasta Ostrowa Wielkopolskiego w okresie międzysesyjnym.
V Interpelacje i zapytania radnych.
VI Podjęcie uchwał w sprawie:

1. zmian w Wieloletniej Prognozie Finansowej Miasta Ostrowa Wielkopolskiego na lata 2021-2045.
2. zmiany uchwały budżetowej na 2021 rok.
3. określenia wysokości stawek podatku od środków transportowych w 2022 roku.
4. wyboru metody ustalenia opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi i ustalenia stawki takiej opłaty dla nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy.
5. pokrycia części kosztów gospodarowania odpadami komunalnymi z dochodów własnych niepochodzących z pobranej opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi.
6. zmiany uchwały nr XX/234/2020 Rady Miejskiej Ostrowa Wielkopolskiego z dnia 26 lutego 2020r. w sprawie określenia przystanków komunikacyjnych i dworca autobusowego, których właścicielem lub zarządzającym jest Gmina Miasto Ostrów Wielkopolski, udostępnionych dla operatorów i przewoźników oraz warunków i zasad korzystania z tych obiektów.
7. zmiany uchwały nr XXV/297/2016 Rady Miejskiej Ostrowa Wielkopolskiego z dnia 28 września 2016 roku w sprawie wysokości opłaty za przejazdy lokalnym transportem zbiorowym.
8. przyjęcia „Planu zrównoważonego rozwoju publicznego transportu zbiorowego dla Gminy Miasto Ostrów Wielkopolski”.
9. Wprowadzany projektu uchwały „Zaopiniowanie projektu uchwały w sprawie przekazania środków finansowych na Fundusz Wsparcia Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej w przeznaczeniem na zakup paliwa”

VII Odpowiedzi na interpelacje i zapytania radnych.
VIII Wolne wnioski i informacje.
IX Zakończenie obrad.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

11 KOMENTARZE

  1. Serdecznie podziękowania dla pani prezydent, radnych przyjaznego miasta oraz trójki radnych PiS, Podskarbi, Korzeniewskiego i Witonia za to, że zadbali o mieszkańców, przegłosowując pod choinkę podwyżki opłat za śmieci z 25 na 29 złotych, oraz podwyżkę cen biletów autobusowych. Jesteśmy wdzięczni za to. Może jeszcze jakieś wysokie nagrody na koniec roku dla urzędników i prezesów miejskich spółek. Oni tak ciężko pracują dla dobra nas wszystkich?

  2. Dobrze ze jadlo dzielnie otwieraja organizacje charytatywne bo jeszcze dwa lata przyjaznych rzadow i co raz wiecej Ostrowiakow moze nie starczyc na obiad tak te podwyzki oplat szaleja

  3. A w sprawie smrodu z wysypiska ktoś zabrał głos? Czy RZZO ma już nowe pozwolenie zintegrowane? 4 zł podwyżki jakoś przeżyję, smród z ulatniających się gazów jest zdecydowanie bardziej szkodliwy.

  4. Hipokryci z PO mojego glosu nie maja. Blokują we wszystkim nasza kochana pania prezydent, a co Urbaniak robił jak byl prezydentem zafundował nam RZZO ze wszystkie gminy swoje śmieci przywożą do Ostrowa.

    • RZZO od początku do końca wybudowała Pani Klimek, mogła zablokować pomysł prezydenta Urbaniaka, kiedy doszła do władzy. Ale nie, wybudowała, z hukiem otwarła i się zes… I teraz zwala winę na poprzednika. Nie ten winien, kto rzucił pomysł, a ten kto dziadowsko go zrealizował!

  5. Wstrzymanie się od głosu przez PIS to jest głosowaniem za podwyżką.Jeżeli Pani Prezydent ma 11 radnych głosujących za podwyżkami PO było przeciw to PIS wstrzymując się od głosu zagłosowali za podwyżkami bo byłby remis 11 : 11 i podwyżek by nie było! JASNE/ in

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick