Odolanów: Lokatorzy są bezpieczni, ale liczą straty…

0

Lokatorzy kamienicy na rogu Placu Kościuszki i ul. Wiosny Ludów w Odolanowie liczą straty po pożarze, który zajął budynek wczoraj w samo południe. Mieszkańcy otrzymali już niezbędną pomoc od ludzi dobrej woli i lokalnego samorządu. Dziś inspektor nadzoru budowlanego wykona oględziny obiektu i wstępnie oszacuje straty. Już teraz widać, że odbudowa kamienicy będzie kosztowna.

Na szczęście pomoc nadchodzi z różnych stron, z pewnością część prac dofinansuje gmina, która ma 7% udziału we własności obiektu, wsparcie zadeklarowała też jedna z miejscowych firm budowlanych, która wykona remont nieodpłatnie.

Nadal nie są znane przyczyny pożaru. Wiadomo, że źródło ognia znajdowało się u szczytu kamienicy, ogień rozprzestrzeniał się w środku, bo blaszana konstrukcja dachu uniemożliwiała ujście żywiołu. Strażacy pracowali wewnątrz budynku w aparatach ochrony dróg oddechowych. Łącznie w akcji brało udział 14 jednostek straży. – Od czasu tragedii w Jankowie Przygodzkim nie braliśmy udziału w tak dużej akcji. Zniszczenia nie są co prawda porównywalne z tamtymi, ale na naszym terenie to jeden z najpoważniejszych pożarów od kilku lat – skomentował dziś Dariusz Kmiecik, komendant Miejsko-Gminny OSP w Odolanowie.

O pożarze szczegółowo informowaliśmy wczoraj TUTAJ.  

Każda pomoc dla osób, które zostały dotknięte skutkami pożaru jest mile widziana. Wiele osób potrzebuje ubrań czy mebli do swoich mieszkań, niezbędne będzie także wsparcie finansowe. Każdy, kto może udzielić wsparcia proszony jest o kontakt z Urzędem Gminy i Miasta w Odolanowie lub tamtejszym Miejsko-Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej.

Więcej dziś w "Wydarzeniach" telewizji Proart o 17:20, 20:00 i 22:20.

redaktor wlkp24.info
poczta@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick