DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.

Odolanów: Lokatorzy są bezpieczni, ale liczą straty...

Na szczęście pomoc nadchodzi z różnych stron, z pewnością część prac dofinansuje gmina, która ma 7% udziału we własności obiektu, wsparcie zadeklarowała też jedna z miejscowych firm budowlanych, która wykona remont nieodpłatnie.

Nadal nie są znane przyczyny pożaru. Wiadomo, że źródło ognia znajdowało się u szczytu kamienicy, ogień rozprzestrzeniał się w środku, bo blaszana konstrukcja dachu uniemożliwiała ujście żywiołu. Strażacy pracowali wewnątrz budynku w aparatach ochrony dróg oddechowych. Łącznie w akcji brało udział 14 jednostek straży. – Od czasu tragedii w Jankowie Przygodzkim nie braliśmy udziału w tak dużej akcji. Zniszczenia nie są co prawda porównywalne z tamtymi, ale na naszym terenie to jeden z najpoważniejszych pożarów od kilku lat – skomentował dziś Dariusz Kmiecik, komendant Miejsko-Gminny OSP w Odolanowie.

O pożarze szczegółowo informowaliśmy wczoraj TUTAJ.  

Każda pomoc dla osób, które zostały dotknięte skutkami pożaru jest mile widziana. Wiele osób potrzebuje ubrań czy mebli do swoich mieszkań, niezbędne będzie także wsparcie finansowe. Każdy, kto może udzielić wsparcia proszony jest o kontakt z Urzędem Gminy i Miasta w Odolanowie lub tamtejszym Miejsko-Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej.

Więcej dziś w "Wydarzeniach" telewizji Proart o 17:20, 20:00 i 22:20.

Napisz do autora

Skomentuj ten wpis jako pierwszy!

Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz