Odolanów do urn. Zobacz, kto kandyduje na radnego

0
33 osoby walczą o mandat radnego w gminie Odolanów. Chętni, by przez najbliższe cztery lata decydować o przyszłości swojej najbliższej okolicy, mają niespełna miesiąc, by przekonać do siebie wyborców. Kto zdecydował się wystartować w październikowych wyborach? Sprawdź na liście opublikowanej na wlkp24.info.

11 652 osób uprawnionych do głosowania, 33 kandydatów, a tylko 15 miejsc w Radzie Gminy i Miasta Odolanów. Tak w liczbach wyglądają zbliżające się wybory samorządowe na tym terenie. Najbardziej zacięta walka może toczyć się w okręgu nr 4, który obejmuje część Odolanowa. O mandat radnego ubiega się czterech kandydatów. W okręgu nr 11 (sołectwo Tarchały Wielkie) jest ich trzech.

Najbardziej komfortową sytuację mają kandydaci z okręgów nr 7 (sołectwa Huta, Nadstawki, osady: Grochowiska, Papiernia, Trzcieliny), nr 8 (Świeca I, Świeca II), nr 10 (sołectwo Garki) oraz 13 (sołectwo Uciechów, osada Lipiny). Tam wystartowało po jednym kandydacie. Do rozdania jest jeden mandat w każdym okręgu, a to oznacza, że wybory są dla nich tylko formalnością.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick