Odolanovia lepsza od rezerw Warty Poznań, czyli podsumowujemy 4. kolejkę

0
Za nami 4. kolejka IV ligi, gr. wielkopolskiej. Najlepiej wypadły Pogoń Nowe Skalmierzyce, Centra Ostrów Wielkopolski i Victoria Ostrzeszów. Na razie największym rozczarowaniem jest wynik LKS-u Gołuchów, który po 4 kolejkach zajmuje miejsce tuż nad strefą spadkową.

Za nami 4. kolejka IV ligi, gr. wielkopolskiej. Tym razem sportowa rywalizacja toczyła się w środku tygodnia i jeszcze kilka razy taka sytuacja będzie miała miejsce. Jest to spowodowane większą liczbą zespołów w lidze, a co za tym idzie, większą liczbą meczów do rozegrania.

ZOBACZ: Strzelił 4 gole w 15 minut. Koncert młodego napastnika

Krótki okres przygotowawczy pomiędzy dwiema kolejkami sprawił, że zespoły miały niewiele czasu na analizy rywali i odpowiednie przygotowanie się do środowych spotkań, ale na brak emocji kibice nie mogli narzekać.

Najkrócej na gola musieli czekać kibice w Odolanowie, gdzie tamtejszy zespół podejmował Wartę II Poznań. Beniaminek pokazał się z dobrej strony, choć składnych akcji zbyt wiele nie było. Zdecydowanie częściej sympatycy niebiesko-białych oglądali twardy, siłowy futbol, faule i częste zagrywanie długich piłek, co nie sprzyjało widowiskowemu graniu.

Najważniejsza okazała się jednak skuteczność. Najpierw w 5. minucie Karol Krystek wykorzystał rzut wolny i strzelił na 1:0, a następnie Piotr Skrzypczak w 39. minucie trafił na 2:0. Takim wynikiem zakończył się mecz, choć oba zespoły miały jeszcze kilka dogodnych okazji do strzelenia gola. – Kiedy w poprzednim sezonie graliśmy w V lidze, nie było tak mocno operującego piłką zespołu, jak Warta II Poznań – powiedział po wygranym meczu trener Odolanovii Odolanów, Leszek Krutin. – Wiedzieliśmy, że będą nas przewyższać techniką i motoryką. Z drugiej strony wiedzieliśmy, że będziemy przeważać stroną fizyczną. Naszą wartością dodaną są też stałe fragmenty gry. I rzeczywiście, to pomogło w osiągnięciu końcowego wyniku – dodał.

We wtorek prezes Centry Ostrów Wielkopolski mówił w rozmowie z Telewizją Proart, że w starciu z Kotwicą Kórnik zadowoli go remis. Tymczasem piłkarze zrobili mu sporą niespodziankę wygrywając na wyjeździe 3:1. Niespodziankę, ale negatywną zrobili za to gracze LKS-u Gołuchów ulegają Iskrze Szydłowo 0:1. Następną porażkę odnotowała też Ostrovia 1909, ulegając Warcie Międzychód 0:2. Po raz kolejny klasę pokazali zawodnicy Pogoni Nowe Skalmierzyce wygrywając z Olimpią Koło 2:1. Prawdziwie hokejowy wynik padł natomiast w Trzciance, gdzie Lubuszanin musiał uznać wyższość Victorii Ostrzeszów. Podopieczni Piotra Konstanciaka wygrali 4:3. Pewne zwycięstwo odnotowała też Polonia Kępno wygrywając u siebie z Krobianką Krobia 2:0. Wynikiem 3:2 zakończył się natomiast wyjazdowy mecz KKS-u II Kalisz zGKS-em Dopiewo.

5. kolejka zostanie rozegrana w najbliższą sobotę 22 sierpnia.

IV liga, gr. wielkopolska – wyniki 4. kolejki

Polonia Kępno – Krobianka Krobia 2:0
Wilki Wilczyn – Polonia 1912 Leszno 4:1
Tarnovia Tarnowo Podgórne – Victoria Września 0:3
Lubuszanin Trzcianka – Victoria Ostrzeszów 3:4
Olimpia Koło – Pogoń Nowe Skalmierzyce 1:2
GKS Dopiewo – KKS 1925 II Kalisz 2:3
Warta Międzychód – Ostrovia 1909 Ostrów Wielkopolski 2:0
Odolanovia Odolanów – Warta II Poznań 2:0
Kotwica Kórnik – Centra Ostrów Wielkopolski 1:3
Iskra Szydłowo – LKS Gołuchów 1:0
TPS Winogrady (Poznań) – Obra Kościan 1:2

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick