Strzelił 4 gole w 15 minut. Koncert młodego napastnika

Choć najbardziej elektryzującym meczem piłkarskim w naszym regionie w miniony weekend było starcie KKS-u Kalisz z Koroną Kielce w ramach 1/32 finału Puchar Polski. Rzeczywiście, przyniosło ono wiele emocji, ale nie mniej ciekawie było w ramach 3. kolejki III i IV ligi.

ZOBACZ: KKS Kalisz pokonał Koronę Kielce i zagra w 1/16 finału Pucharu Polski!

Jarota Jarocin wygrał na wyjeździe z Nielbą Wągrowiec aż 4:2 i było to drugie zwycięstwo w tej edycji rozgrywek. Zespół JKS-u prowadzony przez Piotra Garbarka po trzech kolejkach ma 7 punktów i zajmuje trzecie miejsce w tabeli. Sobotni mecz był popisem umiejętności Michała Niedźwiedzkiego, który strzelił wszystkie 4 gole dla JKS-u. Gdyby nie przerwa pomiędzy pierwszą a drugą połową, wystarczyłoby mu raptem 15 minut, aby tego dokonać.

Prawdziwe strzelanie urządzili sobie także piłkarze Pogoni Nowe Skalmierzyce, którzy rozgromili u siebie Lubuszanina Trzciankę aż 7:1. Co warte odnotowania każdą bramkę zdobył inny zawodnik, a to nie lada wyczyn nawet na poziomie IV ligi.

Zwycięzca rozgrywek w ubiegłym sezonie LKS Gołuchów przegrał tym razem z Kotwicą Kórnik 1:2, a z dobrej strony zaprezentowały się ostrowskie drużyny. Centra pokonała w środę (na otwarcie kolejki) Odolanovię Odolanów 3:1, a Ostrovia 1909 zremisowała z GKS-em Dopiewo 1:1. Zwycięstwa odniosły także Polonia Kępno, która pokonała na wyjeździe TPS Winogrady 2:1 i Victoria Ostrzeszów. Ta ostatnia drużyna wygrała w tym sezonie po raz pierwszy. Triumf 2:1 nad Tarnovią Tarnowo Podgórne może zatem cieszyć podwójnie.

KKS II Kalisz również wygrał i to z dotychczasowym liderem – Olimpią Koło 3:0 i przyczynił się do spadku tego zespołu na 8. lokatę. Sam KKS awansował na 4. i ma tylko 3 punkty straty do lidera – Victorii Września. Na drugim miejscu jest natomiast Pogoń Nowe Skalmierzyce. Warto zaznaczyć, że dwie bramki dla rezerw kaliskiej drużyny zdobyli gracze, którzy w sobotę wystąpili w pucharowym meczu z Koroną Kielce: Filip Szewczyk (znany również kibicom Jaroty Jarocin) i Mateusz Majewski – strzelec pierwszego gola w spotkaniu z kielecką drużyną.